У найбільшому націоналізованому ПриватБанку зливають все: від інформації про вашу прописку і до номеру кредитної картки. Це означає, що гроші більш ніж 22 млн клієнтів опинилися під загрозою.
Журналісти Грошей визначили, яким чином ПриватБанк продає наші дані.
У сюжеті йдеться, що індустрія торгівлі "зливами" даних працює виключно в онлайн режимі, спілкування відбувається по анонімному листуванні, а оплата через криптовалюту. В Україні діють справжні хакерські біржі. Злочинці продають свої дані. Вони мають доступ до будь-якої бази та можуть за гроші отримати будь-яку інформацію.
Як вдалося визначити Грошам, злодій бере 300 доларів за 50 записів. Люди продають бази злочинцям за віртуальні гроші.
Журналістка домовилася зі злочинцем і за гроші отримала інформацію про банківські рахунки та власників банківських карт - номери телефонів дійсно належали справжнім власникам.
Шокували також розцінки - за 3000 доларів можна придбати дані 21 мільйона карток.
Крім того, продавець-злодій пропонує витягнути суперсекретну інформацію - прізвища, адреси, номера телефонів, номери карт, дівочі прізвища, і навіть залишки коштів на рахунку. Також шахраї можуть переказувати ваші гроші на свій рахунок.
Журналісти попросили прокоментувати цю ситуацію в ПриватБанку, однак там обмежилися лише сухою відповіддю - "ці дані були опубліковані в ЗМІ ще в травні, а свіжими секретами ніхто не торгує".
Як зрозуміти, що ваші дані продаються:
- постійно приходить телефонний спам,
- докучає набридлива реклама (в такому випадку слід негайно змінити паролі на картках та на електронних скриньках).
Відповідальність за продаж даних в Україні - всього лише 3400 грн.
Раніше колишній народний депутат Ігор Мосійчук звинуватив один з держбанків - ПриватБанк - в пропаганді "ідеології збочень".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред