
Ви дізнаєтеся:
- У яких банках можна отримати пенсію
- Хто з українців має можливість зміни фінансову установу для отримання виплат
Пенсіонерам, які виїхали з тимчасово окупованих територій (ТОТ), залишаються там або перебувають за кордоном, Кабінет міністрів дозволив отримувати виплати в будь-якому банку. Раніше вони могли знімати пенсію лише в Ощадбанку. Про це повідомили у Мінсоцполітики.
У пресслужбі відомства зазначили, що тепер отримувати пенсію можна в будь-якому уповноваженому банку на території України або у відділенні "Укрпошти"/з доставленням додому.
Банк для отримання пенсії можна змінити кількома способами: особисто звернувшись до Пенсійного фонду, через онлайн-кабінет на сайті ПФУ або подавши заяву безпосередньо в новому банку.
Для пенсіонерів, які проживають на ТОТ або тимчасово перебувають за кордоном, є додаткові умови, зокрема, вони повинні щорічно проходити фізичну ідентифікацію до 31 грудня.
Також важливо не забувати використовувати банківську картку пенсійного рахунку для оплат або зняття грошей хоча б раз на півроку.
Крім того, якщо пенсіонер мешкає на ТОТ або виїхав з цієї території, він обов’язково має повідомити Пенсійний фонд, що не отримує виплати від Росії.

Виплата пенсій в Україні - останні новини
Як писав Главред, деякі пенсіонерам начислять надбавки. В ПФУ пояснили, хто отримає додаткові 570 грн щомісяця.
Крім того, деякі категорії пенсіонерів можуть очікувати додаткові кошти до своїх пенсій вже у червні 2025 року. Право на надбавку мають ті, які отримують пенсію за віком і чия загальна щомісячна виплата не перевищує 10 340,35 грн.
Нагадаємо, найменша пенсія в Україні — соціальна. Її отримують громадяни без необхідного трудового стажу або ті, хто не працював. Розмір такої пенсії — 2 361 грн (прожитковий мінімум на 2025 рік).
Читайте також:
- Українцям влітку доведеться платити податки навіть за старі квартири: які суми
- Ціна обвалилася на 35%: в Україні стрімко подешевшала популярна ягода
- Суттєво зросте: у Мінекономіки дали прогноз курсу долара на 3 роки
Що за відомство Мінсоцполітики?
Міністерство соціальної політики України (рос. Міністерство соціальної політики України) - державний орган виконавчої влади України, що працює у сфері соціальної політики, загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування, волонтерської діяльності, з питань сім'ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, усиновлення та захисту прав дітей, запобігання насильству в сім'ї, протидії торгівлі людьми, а також захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, що повернулися до України, забезпеченнярівних прав і можливостей для дітей, які повернулися, та у сфері соціального захисту.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред