Перегляд програми МВФ для України може бути відкладено на третій (липень-вересень) або четвертий (жовтень-грудень) квартал 2021 року. Такий прогноз дали аналітики Bank of America Global Research.
Експерти вважають, що завдяки низьким потребам у фінансуванні бюджету на початку року Україна може зосередитися на внутрішньому політичному порядку денному, водночас будь-який прогрес у перегляді програми може затриматися до третього або навіть четвертого кварталу 2021 року. "Однак Україні все-таки треба зробити прорив у вирішенні хоча б одного з питань, що залишилися, щоб розблокувати подальший прогрес у програмі", - йдеться в аналітичній записці Bank of America Global Research, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Аналітики прогнозують, що прогрес у реалізації "маяків" МВФ може бути досягнуто під час весняної сесії Верховної Ради, що дозволить домогтися прориву в переговорах до середини літа.
"Отже, ми, як і раніше, очікуємо, що Україна отримає щонайменше ще один транш з поточної програми цього року", - вважають у відомстві.
Водночас у Bank of America Global Research зберігають прогноз зростання реального ВВП на 4,5% у поточному році, хоча звертають увагу на волатильність деяких даних, на яких будується прогноз.
"З одного боку, потенційна стабілізація економічної ситуації дозволяє допускати можливість сильного зростання реального ВВП - до 5,5% ВВП і вище вже поточного року. З іншого боку, зростання може досягти лише 3,5% ВВП з урахуванням стримувальних факторів, таких як сильніше відновлення показників імпорту", - йдеться у повідомленні.
Переговори України та МВФ - про що йшлося раніше:
- Міжнародний валютний фонд 9 червня 2020 року затвердив для Києва нову програму співпраці stand-by, яка розрахована на 18 місяців. Київ має отримати від Фонду 5 мільярдів доларів США. Перші 2,1$ млрд українська держава вже отримала.
- План співпраці передбачав надання Києву вже 3,5 $ млрд доларів, проте виділення фінансових коштів було призупинено через вимоги Фонду з питань освітньої, пенсійної, медичної та антикорупційної реформи.
- 13 лютого в МВФ заявили про завершення роботи місії з перегляду програми. В результаті Київ і Фонд не домовилися про надання Україні нового траншу. Фінансовий донор вимагає проведення судової та антикорупційної реформи.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред