"Наркоман-Україна готова віддати останнє": експерт роз'яснив, як злізти з голки МВФ

28 вересня 2020, 15:09
273
Критику від окремих чиновників ЄС слід розглядати як попередження для президента Володимира Зеленського та уряду України, пояснив Бондаренко.
МВФ і Україна - як злізти з голки траншей і вижити
МВФ і Україна - як злізти з голки траншей і вижити / УНІАН

Керівник Фонду "Українська політика", політолог, історик Кость Бондаренко прокоментував заяву верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля. Єврочиновник заявив, що "ЄС не є благодійною організацією або банкоматом для України".

Бондаренко пояснив, що заяву Борреля не слід розглядати як позицію Євросоюзу в цілому – але в той же час це попередження для президента Володимира Зеленського та уряду України.

читайте такожМВФ забирає в України останні шанси колись одужати"Боррель відрізняється своєю невідповідністю у фразах: це не перший випадок, коли він робить певні заяви, які потім активно обговорюються. Все, що він говорить – не істина останньої інстанції, адже Боррель далеко не самостійна фігура, і тому всі його висловлювання згодом коригуються різними структурами на рівні ЄС. Тому і тут Євросоюз, після збурень, вніс корективи і, відповідно, фразу просто зняли з активного вживання", - пояснив політолог у коментарі Главреду.

Експерт нагадав, що після лютого-березня цього року, "коли уряд Гончарука був повністю під контролем зовнішніх сил, Україна здійснила спробу вийти з-під тотальної зовнішньої залежності". При цьому політолог припустив, що такий стан справ не сподобався ЄС – і тепер Зеленського намагаються якимось чином осадити і всіляко на нього тиснути.

читайте такожМВФ в черговий раз кинув Україну"Але чим швидше Україна позбудеться зовнішнього впливу (як, наприклад, співпраці з Міжнародним валютним фондом), тим краще. Тому що Україна вже перетворилася на державу-наркомана, яка за чергову дозу готова віддати останнє. Це почалося ще з квітня 2014 року, коли Арсеній Яценюк заради грошей МВФ виконував всі їхні розпорядження і рекомендації", – заявив Бондаренко.

Вирішення проблеми, на його думку, наступне: Київ повинен поставити питання про реструктуризацію боргу на 30 років – і далі, за рахунок скорочення цілої низки витрат (включаючи "бездумні витрати на роздутий державний апарат, силові структури, військову сферу"), Україна повинна спробувати вийти з цієї залежності. Всі шанси для цього є, підкреслив експерт.

"Чи дозволить це зробити ЄС - це вже питання до керівництва нашої держави, яке має сьогодні апелювати не стільки до МВФ, скільки до громадян власної країни", – резюмував Бондаренко.

Україна і МВФ-останні новини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти