Вимоги Міжнародного валютного фонду, висунуті Україні, по суті, віддають контроль над українською судовою системою західним "друзям" і "партнерам", заявив колишній міністр економіки, кандидат економічних наук Віктор Суслов.
В ході чату в Главреді він нагадав, що серед умов МВФ - доповнення до законодавства про земельну реформу, остаточна відмова від державного регулювання цін і тарифів на газ, посилення кримінальної відповідальності держслужбовців і політиків за недобросовісне декларування і збільшення повноважень НАБУ.
"Однією з причин перенесення рішення про виділення чергових траншів МВФ послужило введення українським керівництвом в минулому опалювальному сезоні "стелі" ціни на газ для населення в розмірі 6,99 грн за один кубометр. Тепер же все це буде скасовано", - вважає експерт.
Він підкреслив, що в Україні також очікується значне підвищення (приблизно вдвічі) цін на електроенергію, тому що МВФ хоче "європейських цін" на всі енергоносії в Україні.
"Єдине, чого не вимагає Фонд - виконання вимог законодавства України в частині соціальних гарантій. Слід пам'ятати, що мільйони українських пенсіонерів отримують в кращому випадку 2400 грн на місяць, а багато – 2100 грн, а є і 1700 грн. Середня пенсія в Україні становить 3,5 тис.грн. Будь-які розрахунки показують, що пенсіонери при таких доходах фізично вижити не можуть. Що робити з пенсіонерами, куди їх відправляти, МВФ не говорить", - додав Суслов.
Співпраця України з МВФ
- МВФ 9 червня 2020 року затвердив для України програму співпраці stand-by. Вона повинна діяти протягом 1,5 років. Загалом українська держава має отримати від міжнародного фінансового донора $5 млрд доларів. Перші $2,1 млрд Київ вже отримав.
- Згідно з планом співпраці, Україні повинні виділити ще $3,5 млрд, проте надання подальших траншів було призупинено через низку вимог з боку МВФ. Зокрема, Фонд наполягає на проведенні антикорупційної, освітньої, пенсійної, медичної та судової реформи.
- У МВФ 13 лютого зробили заяву про завершенні роботи місії за програмою stand-by в Україні. Домовленості про надання траншу так і не були досягнуті. Фонд вимагає проведення судової та антикорупційної реформи.
- 7 квітня у Зеленського назвали терміни підписання чергової угоди в МВФ. Бажано, щоб потрібні документи були підписані до кінця липня, заявив радник президента України з питань економіки Олег Устенко.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред