На ринку електроенергії хочуть запровадити профілі споживання: що це означає

Побутових споживачів електроенергії, що належать до групи Б, в Україні в 80 разів більше, ніж клієнтів групи а, які мають дані погодинного споживання.

Електроенергія
Електроенергія / фото : telegraf.com.ua

Один із важливих і необхідних ринку кроків – запровадження механізму профілів споживання клієнтів групи Б (без приладів погодинного обліку) – наражається на супротив з боку операторів системи розподілу (ОСР).

Про це заявив Василь Гончарук, керівник проекту Електроенергія, ТОВ "ЙЕ Енергія".

"На сьогоднішній день НКРЕКП визнає необхідність таких змін і готова розглядати питання впровадження профілів. Проте, виходячи з обговорень, бачимо великий супротив і деструктивну позицію операторів системи розподілу, які не дають можливості врегулювати це питання", – зазначив Василь Гончарук, пише УНІАН.

За його словами, після ухвалення Верховною Радою 14 липня закону №3508-д ринок двосторонніх договорів (РДД) законодавчо визнано маркет-мейкером, проте для попередження маніпуляцій на ринку цього недостатньо і необхідні подальші кроки. Один з них, впевнений експерт, запровадження профілів споживання, що вдосконалить прогнозування і у підсумку сприятиме формуванню вигіднішої ціни для кінцевого споживача.

"На сьогодні за прогнозування відповідальності законодавчо ніхто не несе. Інформації у постачальників для виконання якісного прогнозування немає, а у ОСР, які володіють цією інформацією, немає бажання виконувати розрахунки", – додав експерт.

Реклама

Рішення має бути знайдене у конструктивному діалозі, впевнений експерт.

"Без якісного прогнозування споживання клієнтів групи Б формування ціни навіть з індикативом на ринку двосторонніх договорів буде ускладнено", - додав Василь Гончарук.

Згідно даних, оприлюднених НКРЕКП, непобутових споживачів електроенергії, які належать до групи Б, в Україні у 80 разів більше, ніж клієнтів групи А, які мають дані погодинного споживання.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «На ринку електроенергії хочуть запровадити профілі споживання: що це означає». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Гороскоп на сьогодні, 15 січня 2022: Тільцям - гроші, Левам - удача, Дівам - інтриги недругівГороскоп на сьогодні, 15 січня 2022: Тільцям - гроші, Левам - удача, Дівам - інтриги недругів Гороскоп Таро на лютий 2022: Близнюки стануть щасливчиками місяцяГороскоп Таро на лютий 2022: Близнюки стануть щасливчиками місяця Monobank закриває рахунки: кому відмовляють в обслуговуванні та чомуMonobank закриває рахунки: кому відмовляють в обслуговуванні та чому Астролог назвав знаки зодіаку, які не можуть залишатися все життя в одному шлюбіАстролог назвав знаки зодіаку, які не можуть залишатися все життя в одному шлюбі Росія неминуче розвалиться, або Чому мріям про відновлення Російської імперії не судилося справдитисяРосія неминуче розвалиться, або Чому мріям про відновлення Російської імперії не судилося справдитися
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти