ТЮТЮН ІННА
Членкиня правління Sense Bank
Місце народження
Народилася 19 жовтня 1977 року, м. Київ
Освіта
Середню школу з поглибленим вивченням фізики та математики закінчила з медаллю.
Вищу освіту Тютюн Інна здобула у Київському національному економічному університеті: з 1994 по 1998 роки бакалаврат за спеціальністю "Фінанси та кредит", у 1999 році отримала диплом спеціаліста та спеціалізацію "Фінансовий менеджмент".
У 2000 році отримала додаткову освіту – "Банківська справа", також у КНЕУ.
Навчалася в Австрії, Університет Відня, за програмою "Економіка перехідних періодів".
Інна Тютюн навчалася у Києво-Могилянській академії, закінчила курс "Управління проєктами". Має дипломи про проходження навчання від CISCО, IBM.
Інна Тютюн має диплом MBA: фінтех та інвестиції в компанії. Додатково до цієї освіти закінчила курс відкритого банкінгу на базі Нідерландської фінтех асоціації.
Кар’єра
Інна Богданівна Тютюн почала працювати ще у студентські роки, з першого курсу вишу. Стажувалася у відділі маркетингу великого холдингу, згодом почала працювати у банківському секторі.
- 1996 рік – працювала у банку "Синтез", у відділах по роботі з фізичними та юридичними особами.
- 1999 рік – "Брокбізнесбанк", на різних посадах працювала більше 13 років. Очолювала напрям роздрібного бізнесу, Департамент індивідуального бізнесу.
- 2012 рік – початок роботи в НБУ. У НБУ Інна Тютюн обіймала посаду заступниці директора Департаменту інформаційних технологій та платіжних систем. Групою, яку очолювала Інна Тютюн, було розроблено нову редакцію Закону про платіжні системи, а також впроваджено переведення національної системи на відкриті міжнародні стандарти Visa, Mastercard. На той час Україна користувалася національною системою електронних платежів.
- Працювала в "Укргазбанку" на посаді директора платіжного напряму. Завдяки високим досягненням на посаді, до сфери відповідальності Інни було додано розвиток роздрібного бізнесу, і вона стає заступником Голови правління по роздрібному бізнесу і ІТ.
- 2018 – Тютюн Інна працює в "Українській фінтех асоціації". За період роботи Інна перетворила асоціацію на лідера й найвагомішого гравця на ринку інноваційних продуктів, фінтеху, а кількість учасників зросла до 150 компаній. До її приходу в асоціацію там не було взагалі учасників.
- 2020 – Інна Тютюн digital advisor СЕО всього холдингу NEQSOL Holding. Відповідала за проєкт побудови цифрової екосистеми на базі мобільного оператора. NEQSOL холдингу належить мобільний оператор Vodafone.
NEQSOL працював над розробкою цифрового банкінгу з використанням мобільних операторів. Цей сервіс мав працювати у декількох країнах, а саме, Україні, Узбекистані, Азербайджані. Пілотний проєкт розробляли в Україні, на базі Vodafone, а потім вже в інших країнах. Спостерігачем проєкту в Україні стала компанія McKinsey&Company.
Фіналізували проєкт у грудні 2021 року, але він не стартував в Україні через широкомасштабну війну, запуск було перенесено. Проєкт був адаптований під азербайджанського мобільного оператора (належить NEQSOL) й розпочався в Азербайджані.
- З квітня 2022 року – Інна Тютюн продовжує співпрацю з азербайджанським представництвом NEQSOL Holding. Інна увійшла в Наглядову раду платіжного інтегратора Golden Pay (один з найбільших фінтех-гравців в Азербайджані).
- У 2022 році – Інна Тютюн призначена на посаду членкині Правління "Сенс Банку", у зоні її відповідальності – ІТ, платіжний блок та блок роздрібного бізнесу.
Рейтинги (нагороди)
Відзнаки від Visa, Mastercard за впровадження інноваційних проєктів.
Інна Тютюн входить до рейтингу "50 жінок фінтеху України", починаючи з 2018 року.
Громадська діяльність
Співпрацювала з Фондом дитячої освіти. У дитячих літніх таборах проводила уроки з математики, програмування. Читала лекції в КНЕУ, Університеті Шевченка. Активно залучена до суспільно важливого проєкту "Праведники народів світу".
Інна Тютюн співпрацює з благодійними фондами, окремими військовими бригадами, яким допомагає необхідним спорядженням. Має багато подяк.
Сім’я
Виховує двох дітей.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред