
Про що йдеться у матеріалі:
- Який був перший герб Росії
- Як виглядав герб РСФСР
- Яка історія герба Росії
Після розпаду Радянського Союзу Російська Федерація ще довго використовувала не орла, а перелицьований герб РСФСР. Про це у відео на YouTube розповів український історик, голова Інституту національної памʼяті Олександр Алфьоров.
Главред з'ясував, яким був перший герб Росії.
Який вигляд мав герб Росії після СРСР
Двоголового орла, який нині зображений на офіційному гербі Росії, історик називає іронічно — "куркою".
Поширене уявлення, що двоголовий орел став гербом Російської Федерації одразу після 1991 року, є хибним. Історик зазначає, що Росія не одразу відмовилась від радянської символіки.
"Після розпаду СРСР та до кінця 1993 року гербом Російської Федерації був колишній герб РСФСР з рядом змін", – каже Алфьоров.
Формально на гербі зʼявився напис "Російська Федерація", однак візуально він залишався майже ідентичним радянському. Там і надалі були колоски, червона зірка та гасло "Пролетарі всіх країн, єднайтесь!".
"Ці колоски, дурна зірка і все-все інше", – іронізує історик.
Дивіться відео про історію гербу Росії:
Який був перший герб РФ
На підтвердження своїх слів історик навів приклад офіційного документа, який був підписаний особисто Володимиром Путіним ще до того, як він став президентом. Тоді він працював у мерії Санкт-Петербурга.
"Не вірите, друзі? Зараз я вам покажу за підписом Путіна таку саму печатку, але з більш цікавим елементом… Це свідоцтво 14 липня 1992 року і тепер підпис Путіна та печатка. Путін, Санкт-Петербург і подивіться – РСФСР", – демонструє Алфьоров.
Вам також може бути цікаво:
- Яке друге ім'я Володимира Великого - історик розкрив маловідомий факт
- Було більшим за Париж і це не Київ: яке місто за часів Русі було мегаполісом Європи
- Зовсім не так, як зараз - як називались всім відомі міста України 100 років тому
Про персону: Олександр Алфьоров
Олександр Анатолійович Алфьоров (нар. 30 листопада 1983, Київ) — український історик, радіоведучий, громадський та політичний діяч, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, Голова Інституту національної пам’яті України, майор запасу ЗСУ, передає Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред