У ніч на п'ятницю, 23 жовтня, в штаті Нешвілл пройшли фінальні дебати кандидатів у президенти США.
У ході дебатів Дональд Трамп і Джо Байден, серед іншого, звинуватили один одного в отриманні грошей з-за кордону, повідомляє Reuters.
Анексія Криму: Трамп висунув звинувачення проти Байдена
Трамп в ході дебатів розкритикував свого суперника за те, що той на посаді віце-президента в 2014 році не зміг перешкодити захопленню Криму Росією.
"Саме при ньому Росія забрала собі частину України", - нагадав Трамп.
Він зазначив, що поставив Україні озброєння, тоді як колишня адміністрація "продавала їй подушки".
За твердженням Трампа, він був змушений стати президентом, тому що екс-президент Барак Обама і Байден погано працювали.
Гроші від Путіна і України: Трамп атакував Байдена
Трамп звинуватив Байдена в отриманні грошей від інших держав, у тому числі - від України і Росії.
"Джо отримав $ 3,5 млн від Росії, вони прийшли через Путіна, тому що він був у дуже хороших відносинах з колишнім мером Москви, з дружиною мера Москви. Коли - небудь тобі доведеться пояснити це", — сказав Трамп. При цьому президент зазначив, що сам він ніколи не отримував гроші від Росії.
"Я не отримував грошей від Китаю, а ти отримував. Від України не отримував, а ти отримував. Від Росії теж немає. У тебе ж 3,5 млн доларів. Джо, син тобі дав! І був лист, "ми повинні дати 10% великому хлопцеві". Ти - той великий хлопець!",- заявив Трамп.
Байден відкинув звинувачення і дорікнув Трампа в тому, що той більше 20 років не публікував свої податкові декларації.
"Я не брав ні гроша ні в якого зарубіжного джерела. Я опублікував свої податкові декларації за всі 22 роки. Ви жодної", - сказав він.
Друзі-"розбійники": Байден дорікнув Трампу за погану компанію
Байден розкритикував Трампа за спроби налагодити особисті відносини з лідерами країн-"розбійників": Росією, Китаєм, КНДР. При цьому, на його думку, чинний президент псує відносини з традиційними союзниками Вашингтона.
Трамп відповів, що "порозумітися з лідерами інших країн - це добре, а не погано". На це Байден відповів, що "у нас були хороші відносини і з Гітлером до тих пір, поки він не захопив Європу".
"Угода" з КНДР: Трамп попередив про загрозу ядерної війни
Байден розкритикував підхід Трампа до ядерної проблеми КНДР, заявивши, що якби цим займався він, то став би сідати за стіл переговорів тільки в обмін на обіцянку Пхеньяна скорочувати свій ядерний арсенал.
Трамп констатував, що за вісім років, протягом яких Байден був віце-президентом США, Вашингтону нічого не вдалося зробити для вирішення проблеми Північної Кореї.
Трамп вважає, що ядерної війни з КНДР вдалося завдяки встановленому діалогу з лідером КНДР Кім Чен Ином.
Трамп в ході дебатів заявив про те, що перед своєю інавгурацією в 2017 році в Білому домі він обговорив зі своїм попередником Бараком Обамою тему Північної Кореї.
"Він [Обама] вказав, що у нас буде війна з Північною Кореєю. І знаєте яка? Це буде ядерна війна! У них [КНДР] дійсно величезний ядерний потенціал. На даному етапі у мене з ним [Кім Чен Ином] дуже хороші відносини <...>. І знаєте що? Війни немає", - додав Трамп.
- 29 вересня в штаті Огайо відбулися перші дебати між Дональдом Трампом і Джозефом Байденом.
- Свої виступи політики почали зі взаємних звинувачень і образ. Байден назвав Трампа клоуном і "найгіршим президентом в Америці". Крім того, він заявив, що президент США запанікував в умовах коронавірусу, а також нібито постійно бреше.
- Трамп заявив, що син його опонента, Хантер, під час роботи в Україні заробив "цілий корупційний стан" (малася на увазі робота в компанії Burisma). Байден спростував всі звинувачення і сказав, що пишається своїм сином.
- Пізніше Комісія з президентських дебатів скасувала другі дебати між Трампом і Байденом.
- Перед цим Трамп захворів на коронавірус і відмовився дебатувати з Байденом онлайн.
Агресія РФ в Криму і на Донбасі
У 2014 році Росія захопила український Крим, провела там "референдум" і оголосила півострів своєю територією.
У цьому ж році на сході України бойовики, яких підтримує РФ, захопили частину території Донецької та Луганської областей і створили самопроголошені "ДНР" і "ЛНР".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред