Протести в Білорусі тривають уже 28 днів. Звірства білоруських силовиків лякають. Про жорстокість силовиків розповіла невролог, що працює на швидкій допомозі.
Про це лікарка розповіла в інтерв'ю DW.
За словами Марини (прізвище з метою безпеки не називається), у ніч з 13 на 14 серпня вона оглядала людей, що виходили з Центру ізоляції правопорушень (ЦІП) на Окрестина.
"Спочатку випускали тих, хто, якщо можна так сказати, не надто постраждав: люди були з синцями, але виходили самі і досить бадьоро. Після 3 години ночі стали звільняти тих, хто був сильно побитий. У них були так звані "окуляри" - що стікають синці під очима. Такі з'являються при травмі голови середнього ступеня тяжкості. Я оглядала людей з проломленим черепом, тобто було видно вм'ятину від удару тупим предметом", - розповіла невролог.
Лікар наголосила, що людей особливо сильно били по ногах. Результатами були величезні гематоми і переломи кінцівок: пальців, променевих кісток, пошкодження суглобів.
"Запам'ятався хлопець, якому дреди зрізали разом зі шкірою голови. За його словами, співробітники ізолятора не люблять людей, які чимось зовні відрізняються: якщо у людини був пірсинг чи татуювання, били більше за інших. Говорили ще, що затриманих ділили на групи і позначали фарбою: наносили на одяг або просто на голову. Наприклад, якщо під час обшуку в телефоні знаходили фото з акцій протесту, білий браслет або біло-червоно-білий прапор, людину позначали й били з особливою ретельністю", - додала невролог.
Водночас майже всі, з ким спілкувалася лікар, говорили, що за три доби їли, в кращому випадку, один раз.
Також невролог розповіла про наслідки таких травм
"Розриви внутрішніх органів можуть привести до смерті від крововтрати. Після черепно-мозкових травм середнього ступеня тяжкості доросла людина може відновлюватися рік або два, можуть залишитися необоротні неврологічні наслідки на все життя", - деталізувала вона.
Крім того, невролог розповіла про знущання фельдшера в ізоляторі.
"Затримані розповідали, що в ЦІП є свій фельдшер. За їх словами, він або зовсім не надавав допомогу, або, якщо людина вже була без свідомості, викликав швидку. Чоловік говорив, що у нього зламані пальці, а фельдшер вивернув їх ще більше", - додала вона.
Протести в Білорусі - що було раніше:
- 1 вересня в ООН повідомили про 450 задокументованих випадках катувань і жорстокого поводження з людьми, позбавленими волі після президентських виборів у Білорусі 9 серпня, які привели до масових протестів і арештів в країні.
- 22 серпня у Мінську жертви силовиків показали, як їх били. Люди намалювали на асфальті контури камери на шість осіб, після чого встали всередину з плакатами: "Втратив свідомість - били сильніше", "Нас змусили роздягтися догола", "Дізналися, що піаніст - почали ламати пальці", "Судили без адвоката", "Втрачав свідомість від болю" і ін.
- 22 серпня Олександр Лукашенко закликав білорусів "пробачити помилки" силовиків, а більшість фото, де люди демонструють наслідки жорстокого побиття правоохоронцями, він назвав фейком.
- 22 серпня до Мережі потрапило відео тортур протестувальників в ізоляторі Мінська. Після виборів під час мирних акцій протесту в Білорусі було затримано понад сім тисяч осіб.
- 19 серпня в Білорусі силовики жорстоко били неповнолітніх. Підлітків ставили на коліна, наносили каліцтва.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред