Учасники саміту Європейського Союзу в кінці травня розглянуть всі варіанти заходів, що дозволяють "проявити твердість щодо Росії".
"На саміті ЄС, в якому в кінці травня візьме участь президент Макрон, ми будемо виступати за необхідність дотримуватися цієї твердої лінії і розглянемо всі можливі варіанти заходів", — заявив держсекретар при МЗС Франції Клеман Бон, виступаючи в національних зборах Франції.
Бон назвав непропорційними недавні санкції, введені Москвою проти ряду громадян ЄС. Крім того, він розкритикував Москву у зв'язку з ситуацією навколо опозиціонера Олексія Навального.
Крім того, міністерство закордонних справ Франції 3 травня викликало посла Росії Олексія Мєшкова, щоб висловити протест проти санкцій, введених Москвою щодо восьми представників Євросоюзу.
Франція рішуче засудила рішення російської влади проти європейських чиновників.
читайте такожРосія ввела санкції проти голови Європарламенту
"Ми повторно висловлюємо їм нашу солідарність і підтримку. Ці заходи навряд чи зможуть деескалувати поточну напруженість, і тому ми очікуємо, що Росія буде вести себе відповідально", – сказав французький дипломат.
Мєшкову також висловили стурбованість з приводу заборони набирати в дипломатичні представництва місцевих громадян. МЗС Франції закликає Росію не імплементувати це рішення.
читайте такожУ ЄС піддали критиці санкції Росії і вказали Москві на помилку
Відносини Євросоюзу і Росії - про що раніше повідомляв Главред:
- Глава Європейської партії в Європарламенті Манфред Вебер 11 квітня заявив, що Захід повинен відключити Росію від SWIFT і заморозити рахунки російських олігархів у тому випадку, якщо Москва піде на нову військову агресію щодо України.
- 30 квітня Росія вирішила ввести санкції проти 8 громадян Європейського Союзу. Внаслідок цього віце-президенту Єврокомісії Вірі Юровій і главі Європарламенту Давиду Сассолі заборонили в'їзд на територію Російської держави.
- Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель піддав критиці рішення Росії і заявив, що Москва замість пошуку компромісу вирішила піти на конфронтацію з Брюсселем.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред