У російському місті Воронеж співробітники Федеральної служби безпеки припинили діяльність молодих людей, які нібито були прихильниками молодіжної "радикальної групи" з України – "МКУ".
Затриманих звинуватили у скоєнні насильницьких злочинів, а також причетності до пропаганди ідеології неонацизму та масових вбивств, пише ТАСС з посиланням на відомості ФСБ.
На сайті Слідчого управління Слідчого комітету РФ у Воронезькій області йдеться, що молоді люди балончиками наносили на будинки та паркани "екстремістські написи".
Крім того, одному з нібито учасників групи приписали побиття хлопця у Воронежі у липні минулого року.
Російські силовики додали, що у створенні "злочинної групи" у Воронежі підозрюють 19-річного місцевого жителя.
"...місцевий житель створив злочинну групу для здійснення діяльності, спрямованої на пробудження національної ворожнечі, ненависті, а також на приниження гідності групи осіб за ознаками національності. З цією метою у квітні 2020 року підозрюваний виготовив трафарет з текстом екстремістського характеру...", – поділилися у СК попередніми відомостями.
читайте такожУ Росії чотирьох затриманих українців звинуватили в торгівлі наркотикамиСиловики стверджують, що у результаті обшуків знайшли атрибутику з неонацистською символікою та листівки "екстремістського змісту".
Були допитані шість осіб. Слідчі направили до суду клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.
У Мережі немає інформації про якусь українську організації під назвою "МКУ".
- Нагадаємо, відносини між Україною та РФ зіпсувалися після Революції гідності, яка почалася у Києві у листопаді 2013 року.
- У результаті революції владу втратив тодішній проросійський президент Віктор Янукович – він втік до РФ і закликав Кремль ввести війська на українську територію.
- Потім російська влада почала агресію проти України, було захоплено Крим, і почалося протистояння на Донбасі.
- У Росії патріотів України почали називати "радикалами" та "фашистами", були затримання. У РФ також "закрутили гайки", зокрема почали "шити" противникам агресії "екстремізм".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред