ФСБ РФ організувала вбивство Хангошвілі в центрі Берліну - Bellingcat

Розслідувачі впевнені, що Росія намагалася приховати інформацію про справжню особистість вбивці

Сотрудники ФСБ
ФСБ організувала вбивство в Берліні / "Прямий"

Міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat з'ясувала, хто стоїть за вбивством громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі в Берліні. На їхню думку, злочин сплановано і організовано Федеральною службою безпеки Російської Федерації.

Розслідувачі встановили, що підготовкою до вбивства займався керівник благодійного фонду Вимпел для колишніх офіцерів спецназу ФСБ Едуард Бендерський.

"Однак ми визначили, що суттєва підтримка операції - як для навчання вбивці, так і для видачі підроблених документів, що засвідчують особу - була надана безпосередньо ФСБ і на основі так званого Центру спеціальних операцій ФСБ", - йдеться у звіті Bellingcat.

При цьому журналісти вважають, що ФСБ і поліція РФ знали, хто насправді затриманий вбивця, але збрехали німецьким правоохоронцям. Крім того, вони намагалися знищити дані про справжню особу затриманого і його родичів.

"Це розслідування остаточно встановлює, що головна служба безпеки російської держави підготувала і здійснила екстериторіальне вбивство у столиці Німеччини у 2019 році. Альтернативні гіпотези, що зв'язують вбивство з кримінальними угрупованнями глави Чечні Рамзана Кадирова або навіть особиста помста колишніх або нинішніх співробітників служби безпеки, тепер можуть бути виключені як малоймовірні", - зазначено у звіті.

Як раніше повідомляв Головред, Німеччина вислала двох співробітників посольства Російської Федерації. Дане рішення прийнято у зв'язку з убивством в Берліні громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти