Влада повинна в максимально стислі терміни відновити антикорупційне законодавство. Вирішення питань щодо законів про боротьбу з корупцією є умовою збереження фінансового співробітництва та безвізового режиму Євросоюзу з Україною.
Про це йдеться у заяві представника Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Петера Стано, зі змістом якої ознайомилися журналісти видання Європейська правда.
Рішення КСУ щодо антикорупційних законів ставить під питання роботу створених після Революції 2014 року інститутів по боротьбі з корупцією. Такий вердикт інстанції завдає удару по низці міжнародних зобов'язань, виконання яких взяла на себе Україна.
Стано акцентував увагу на тому, що саме створення антикорупційної інфраструктури є головним зобов'язанням України, яке держава взяла на себе в процесі підписання з ЄС Угоди про асоціацію, програми макрофінансової допомоги та процесу реалізації безвізових поїздок з європейськими країнами.читайте такожКрах планів України: у Слузі народу заявили про нові погрози від КСУ
У ЄС позитивно оцінюють швидку реакцію української влади на ситуацію, що склалася, проте закликають Київ якнайшвидше виконати свої зобов'язання і відновити антикорупційне законодавство.
"Ми закликаємо українську владу в найкоротші терміни відновити законодавство про електронне декларування активів і відповідні завдання Національного агентства із запобігання корупції, а також стабілізувати правовий статус Національного антикорупційного бюро України до крайнього терміну 16 грудня, встановленого Конституційним судом", - заявив Стано.
Також він додав, що українська влада повинна продовжити роботу над реформуванням судової системи. Інститути ЄС готові підтримати Україну в цьому напрямку.
Як підкреслює видання, у заяві Петера Стано немає чітких вимог, яким чином Україна повинна відновити роботу антикорупційних інститутів. Головна теза ЄС - прийняття ключових рішень в максимально стислі терміни.читайте також"Країна на межі катастрофи": опубліковано звернення Зеленського до Слуги народу
Конфлікт влади і КСУ
- Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців у разі внесення ними неправдивих даних до електронних податкових декларацій.
- Суд зобов'язав Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) закрити реєстр електронних декларацій і заборонив перевіряти документи на предмет наявності конфлікту інтересів.
- Президент Зеленський 29 жовтня скликав термінове засідання РНБО, в рамках якого було прийнято рішення про початок реалізації процесу відновлення антикорупційного законодавства.
- Гарант подав до Ради законопроект № 4288, який скасовує рішення КСУ і передбачає розпуск суддів Конституційного суду.
- У Євросоюзі висловили стурбованість у зв'язку з вердиктом КСУ щодо антикорупційних законів, зазначивши, що антикорупційна інфраструктура є базовим елементом фінансової допомоги Україні.
- У Брюсселі заявили про появу підстав для призупинення безвізового режиму між ЄС та Україною.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред