Заява Генштабу Збройних сил Вірменії сигналізує про те, що проти чинної влади виступила вся армія країни. Соратники Пашиняна, а також поліція і внутрішні війська, не зможуть впоратися з ситуацією, тому що серед них немає єдності. Не виключено, що може статися громадянське протистояння, однак якщо у Єреван будуть введені війська, то всі прихильники чинного прем'єра боротимуться за чинну владу, сказав виданню Sputnik політтехнолог Армен Бадалян.
За його словами, проти Пашиняна виступила фактично вся вірменська армія. Влада не зможе нічого протиставити збройним силам.
"Під заявою підписався не тільки глава Генштабу Оник Гаспарян, а й глави всіх корпусів, а це означає, що проти влади вся армія. І якщо навіть прем'єр роздасть зброю своїм прихильникам, то не зможе протистояти збройним силам", - вважає експерт.
Також він стверджує, що Пашинян спирається на підтримку депутатів і внутрішніх військ, проте не усі з них схвалюють дії нинішньої влади. Ніхто з них не піде на боротьбу за всяку ціну. Зіткнення можливі, однак якщо у Єреван буде введена армія, військові переможуть.читайте такожЕксперт розкрив причину, чому Вірменія опинилася на межі військового перевороту
"Його прихильників небагато і зіткнення не виключені. Якщо в місто будуть введені війська, всі розбіжаться, в тому числі і прихильники Пашиняна. Вони точно не "смертники", - сказав Бадалян.
При цьому він підкреслив, що якщо діюча влада застосує силу проти вірменської армії, глава Генштабу ОНІК Гаспарян зважиться на збройний переворот. І тоді буде реалізовано найгірший для Пашиняна сценарій. Рішення Генштабу не є спонтанним - це заздалегідь сплановані дії, які могли бути реалізовані за підтримки зовнішніх сил.
Ситуація у Вірменії
- Гостра фаза вірмено-азербайджанського конфлікту у Нагірному Карабасі завершилася 9 листопада 2020 року. Вірменія, Азербайджан і Росія підписали заяву про закінчення бойових дій.
- Війна завершилася поразкою Вірменії, після чого в країні періодично проходять акції протесту з вимогою відставки уряду Нікола Пашиняна, який суспільство звинувачує в капітуляції у Карабасі.
- 25 лютого Генштаб збройних сил Вірменії почав вимагати відставки уряду Пашиняна, раніше відправившого у відставку заступника голови Генштабу Тирана Хачатряна, який розкритикував його заяву про російські ракетні комплекси у Карабасі. Пашинян заявив про спробу військового перевороту. У Єревані пройшли акції протесту прихильників і противників влади, що супроводжувалися сутичками.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред