Член Ради Федерації РФ – так званий "сенатор" від захопленого Криму Сергій Цеков, стверджує, що пасивний опір добудові газопроводу Північний потік-2 негативно впливає на економіку країн Європейського Союзу.
Штати не підуть на дії, які завдають прямої шкоди економіці ЄС, розповів "сенатор" РИА Новости.
За його словами, в європейських країнах зацікавлені у прямих поставках російського газу, оскільки розуміють, що це "дешевше й надійніше", аніж доставка блакитного палива через Україну.
"Всі розуміють, що рестрикції (пасивний опір – Ред.) щодо Північного потоку – це санкції не проти Росії, а проти ФРН та інших європейських країн, зацікавлених у поставках російського газу без посередників...", – заявив співрозмовник.
- Раніше заступник голови Офісу президента Володимира Зеленського Юлія Свідерська говорила, що було б непогано, якби США розглянули можливість запровадити додаткові санкції проти Росії, поки частина Донбасу та Крим не повернуться під контроль Києва.
- Чиновниця сказала, що зокрема нові обмежувальні заходи варто запровадити проти проєкту Північний потік-2.
- Нагадаємо, РФ використовує українську газотранспортну систему для транспортування газу до Європи. Влада нашої країни побоюється, що після запуску Північного потоку-2 російська сторона більше не буде качати газ через українську ГТС.
Будівництво Північного потоку-2 – що необхідно знати
Проєкт Північний потік-2 передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Загальна потужність складе 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Для будівництва та експлуатації газопроводу створено компанію Nord Stream 2 AG.
Газопровід почали будувати у 2018 році. Терміни завершення будівництва трубопроводу не раз змінювали.
Проти Північного потоку-2 виступила американська влада й запровадила санкції, а пізніше їх розширила.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред