Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановская зізналася, що раніше вважала Європу близькою й великою, а лідерів європейських країн настільки сильними, що вони будуть здатні вплинути на те, що відбувається і "не будуть сидіти склавши руки".
"Ми вже кілька місяців працюємо над запровадженням економічних санкцій, і все це так повільно й складно. Європейські лідери діють обережно, завжди озираючись на Росію. Для нас це болісно. Щоразу, зустрічаючись з главами держав, я намагаюся передати цей біль. Ми намагаємося розповісти їм про невинних людей, які сидять під замком, і про приниження, яким вони піддаються. Ми намагаємося волати до їх совісті, і кажемо: "Ви проголошуєте верховенство прав людини, ось, дивіться, що відбувається в сусідній країні, а все, що ви робите, - це висловлюєте заклопотаність. Як таке можливо?" - сказала Тихановська в інтерв'ю виданню The New Yorker.
Також вона назвала свою головну помилку.
"Я виросла в сім'ї, яка навчила нас завжди бути вдячними. Так що це може бути моєю помилкою. Поступово я приходжу до розуміння того, що я не повинна бути вдячна за прості заяви про занепокоєння - що ми маємо вимагати конкретних дій. Я вчуся дуже повільно", - сказала політик.
Водночас Тихановська заявила, що відхід Лукашенка - це питання часу, можливо, року.
"Путін - кмітливий політик, і він має розуміти, що Лукашенко політично банкрут. Чи це буде економічний тиск, чи ще щось, але люди скоро припинять його терпіти. Так, люди втомилися, і, можливо, вони пролежать на дні взимку, бо важко, коли силовики втоптують тебе в бруд, потім потрапити до в'язниці холодними й мокрими. Але навесні вони знову спалахнуть", - сказала вона.
Заяви Тихановської - про що лідерка опозиції говорила раніше:
- 3 грудня лідерка опозиції Білорусі Світлана Тихановська зробила заяву про те, що режим Олександра Лукашенка на межі краху. Незабаром представники системи змушені будуть сісти за стіл переговорів з народом, а сама політик готова стати главою держави на час перехідного періоду.
- 5 грудня Світлана Тихановська звернулася за допомогою до США, закликавши Конгрес ухвалити закон, що розширює повноваження американського президента щодо внесення санкцій проти офіційного Мінська.
Ситуація в Білорусі - про що важливо знати:
9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську - 10,1%.
Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів і застосовують до них силу, відкривають політично вмотивовані справи проти опозиціонерів.
В Євросоюзі не визнали результати виборів і вирішили запровадити санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти незгодних.
23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред