Миротворча роль Туреччини полягає виключно в участі Анкари в спільному з Росією двосторонньому центрі з контролю за припиненням вогню в районі Нагірного Карабаху. Турецькі військові здійснюватимуть спостереження за перемир'ям.
Як повідомляє російське видання РИА Новости з посиланням на джерело у Міністерстві закордонних справ Росії, параметри врегулювання нагірно-карабахського конфлікту закріплені в угоді, підписаній Путіним, Алієвим і Пашиняном 9 листопада. Відповідно до домовленостей, російські миротворці будуть розміщені вздовж лінії розмежування у Нагірному Карабасі і біля Лачинського коридору.
Джерело додало, що турецькі військові працюватимуть з росіянами в рамках двостороннього моніторингового центру, який планують створити безпосередньо на території Азербайджану. Однак напряму Анкара не має відношення до російської миротворчої операції у Нагірному Карабасі.
"Роль Туреччини обмежується рамками створюваного російсько-турецького центру з контролю за припиненням вогню і не має прямого відношення до миротворчої операції", - додали у МЗС.читайте такожПашинян назвав головну причину рішення Єревана щодо Нагірного Карабаху
Наостанок в російському зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що формат роботи Росії і Туреччини в рамках моніторингового центру обговорюють військові відомства двох держав.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- У понеділок, 9 листопада, президент Росії Володимир Путін, президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян досягли домовленостей щодо завершення збройного конфлікту у Нагірному Карабасі. Згідно з пунктами угоди, Єреван повинен повернути низку районів під контроль Баку і вивести свої війська з Нагірного Карабаху. Росія контролюватиме ситуацію за допомогою миротворчого контингенту.
- За словами президента Азербайджану Алієва, вірменські війська повинні залишити Нагірний Карабах до кінця листопада.
- У Туреччині заявили, що Анкара продовжить підтримувати Баку, причому як в дипломатичному, так і у військовому плані.
- Незважаючи на заяву Алієва про участь Туреччини в миротворчій операції у Нагірному Карабасі, у Путіна підкреслили, що таких домовленостей немає в тексті угоди.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред