На засіданні Ради Європи, 25 січня, жодна країна не запропонувала запровадити санкції проти Росії через арешт Олексія Навального.
Як заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, Рада Європи готова реагувати і вжити відповідних заходів, "якщо обставини будуть того вимагати".
"Сьогодні не було ніяких пропозицій і, відповідно, ніяких рішень не прийнято", - сказав він.
Боррель також анонсував свою поїздку до Росії в перший тиждень лютого. Метою візиту до Москви буде обговорення з російською владою всіх актуальних питань і підготовка до дискусії про відносини з РФ на березневому саміті ЄС.
читайте також"Мало людей": у Путіна нервово відреагували на масштабні протести через Навального
"Я проінформував Раду про намір здійснити візит до Москви на запрошення міністра закордонних справ Росії Лаврова в перший тиждень лютого", - заявив дипломат.
При цьому новий глава німецької партії Християнсько-демократичний союз Армін Лашет, який є потенційним наступним канцлером Німеччини, закликав Росію звільнити з-під арешту Олексія Навального.
"Ми (партія ХДС - ред.) підтримуємо позицію федерального уряду, який виступає за звільнення Навального. Не Навальний повинен сидіти у в'язниці, а злочинці, які вчинили на нього замах", - підкреслив Лашет, передає видання Spiegel.
читайте такожУдар по режиму Путіна: в ЄС розповіли про санкції за арешт Навального
Протести у Росії - про що раніше повідомляв Главред:
- 18 січня російський опозиціонер Олексій Навальний був заарештований Хімкінським міським судом на 30 діб. Його заарештували наступного дня після повернення у Росію і затримали в аеропорту Шереметьєво.
- В той же день Навальний записав відеозвернення, в якому піддав критиці російську владу і закликав росіян вийти на мітинги на його підтримку.
- 23 січня люди в різних містах Росії вийшли на акції протесту на підтримку Навального. В ході масових акцій протесту затримано більше двох тисяч осіб.
- Після жорстоких сутичок у центрі Москви, протестувальники вирушили до СІЗО Матроська тиша, де утримується опозиціонер Олексій Навальний.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред