Багатовіковий зв'язок Росії, Вірменії та Азербайджану, а також пріоритети зовнішньої політики Москви стали причинами російського втручання в процеси врегулювання вірмено-азербайджанського конфлікту у Нагірному Карабасі.
Про це заявив президент РФ Володимир Путін під час засідання російської миротворчої місії у Карабасі, повідомляє інформагентство РБК.
За його словами, на території Росії живуть мільйони азербайджанців і вірмен, а між державами склалися багатовікові зв'язки. Гуманітарний і зовнішньополітичний аспекти стали причинами дій Москви в процесі вирішення конфлікту.
"Це має для нас і внутрішньополітичний вимір у цьому зв'язку, і представляє дуже великий інтерес з точки зору внутрішньої безпеки, з точки зору політики", - сказав Путін.читайте такожЧому перемога Азербайджану у Нагірному Карабасі - пастка Туреччини і Росії
Вказавши на важливість врегулювання збройної конфронтації Вірменії та Азербайджану з економічної точки зору, Путін також підкреслив, що напрямок СНД, як і раніше, залишається пріоритетним у російській зовнішній політиці.
Роль Росії в конфлікті у Нагірному Карабасі
- Азербайджан, Вірменія і Росія 9 листопада підписали угоду про припинення військових дій у Нагірному Карабасі. Згідно з домовленостями, Єреван виводить свої війська з регіону і віддає Азербайджану Агдамський, Кельбаджарський і Лачинський райони.
- На лінії розмежування і вздовж Лачинського коридору розміщуються російські миротворці. За указом Путіна, до Карабаху на 5 років з автоматичною пролонгацією на аналогічний термін відправляється 1960 військових РФ.
- У зв'язку з тривалістю і масштабом військової операції Путін ще раз запросив у Раді Федерації дозвіл на введення російських військ на території іноземних держав.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред