Державний секретар США Майк Помпео заявив, що ситуація з окупованими територіями України певним чином "заморожена". За його словами, ані американцям, ані європейцям не вдалося досягти істотного прогресу.
Про це Помпео сказав в інтерв'ю Bloomberg, яке опублікували на сайті Держдепу.
Відповідаючи на запитання про те, чи є у нього надія на те, що росіяни підуть зі Сходу України або повернуть Крим, Помпео зазначив, що конфлікт в Україні залишається переважно замороженим.
"Росіяни двічі укладали угоди, які не виконували. Я дуже шкодую. Ми продовжували чинити правильно для українців: йдеться про наші зусилля щодо зупинки будівництва Північного потоку-2 та про рішення президента надати українцям летальне озброєння", - сказав Помпео.
При цьому істотного прогресу ані американцям, ані європейцям досягти не вдалося.
"На південному сході України все ще існує конфлікт - ми не досягли великого прогресу, і європейці також не домоглися великого прогресу у своїх дипломатичних зусиллях. Я шкодую про це. Я б хотів, щоби ми домоглися більшого прогресу", - додав держсекретар США.
читайте такожПоганий і ще гірший: експерт назвав два шляхи вирішення конфлікту на Донбасі
Війна на Донбасі і нормандський формат - новини:
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що нормандський формат все ще актуальний. При цьому проблеми в переговорному процесі існують на рівні міністрів закордонних справ.
- 29 грудня в Кремлі заявили, що хотіли б нормалізувати відносини з Києвом, і оцінили шанси на можливі контакти між президентами Росії та України - Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським.
- За словами прес-секретаря російського лідера Дмитра Пєскова, "для розмови на вищому рівні щонайменше повинні дозріти передумови". При цьому він зазначив, що в Кремлі поки "не бачать і не чують" політичної волі до нормалізації двосторонніх відносин.
- 25 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що на даний момент немає передумов для прямих переговорів з главою РФ Володимиром Путіним. Розмова відбудеться в тому випадку, якщо виникнуть проблеми з організацією зустрічі радників лідерів країн нормандського формату. При цьому глави двох держав повинні вести діалог про врегулювання російсько-українського конфлікту.
Агресія РФ у Криму та на Донбасі
У 2014 році Росія захопила український Крим, провела там "референдум" та оголосила півострів своєю територією.
У цьому ж році на сході України бойовики, яких підтримує РФ, захопили частину Донецької та Луганської областей і створили самопроголошені "ДНР" та "ЛНР".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред