"Газпром пішов на обман": експерт пояснив, чому Північний потік-2 може не запрацювати

18 червня 2020, 15:40
865
Навіть якби 1 січня 2020 року сталась церемонія перерізання блакитної стрічки й запалювання факела, це було б бутафорією, вважає Михайло Гончар.
Для роботи газопроводу не готова інфраструктура з російської сторони / Reuters
Для роботи газопроводу не готова інфраструктура з російської сторони / Reuters

Навіть якщо російський Газпром закінчить прокладку труб газопроводу Північний потік-2, він все одно не готовий до роботи.

Таку думку висловив експерт з енергетики Михайло Гончар в інтерв'ю Радіо Свобода.

За словами Гончара, для роботи газопроводу не готова інфраструктура з російської сторони. Він вважає, що навіть якби 1 січня 2020 року сталася церемонія перерізання блакитний стрічки і запалювання факела, це було б бутафорією, оскільки в цілому ГТС не була б функціональною.

відео дня

Як приклад він навів оголошення про тендер 8 червня на те, щоби були запропоновані поставки опор для монтажу технологічних трубопроводів до транспортування на компресорній станції Слов'янська в районі Усть-Луги (тобто там, де знаходиться точка старту Північного потоку-2).

"Якщо компресорна станція не готова до роботи зараз (а вона повинна була бути готова ще в минулому році), тоді про який запуск Північного потоку-2 могла йти мова навіть в разі, якби труба була покладена? Тобто російська сторона, Газпром свідомо йшов на обман не лише своїх партнерів в рамках консорціуму з реалізації цього проекту, але і європейських політиків ", - сказав Гончар.

Експерт вважає, що прагнення російського Газпрому добудувати відсутні кілька відсотків труби не вичерпує всю глибину проблеми запуску газопроводу в цілому.

"Газотранспортна система, що працює з надвисоким тиском, не працюватиме, навіть якщо труба буде укладена, але інша периферія не підготовлена ​​до цього. Тому американські санкції б'ють точково, дуже адресно, і, в принципі, вони свого досягають, що було продемонстровано як торік, так і зараз ", - підсумував Гончар.

читайте такожАмериканські санкції забивають останній цвях у труну Північного потоку

Як повідомляв Главред, 4 червня в Сенаті США був зареєстрований проект закону про запровадження додаткових санкцій проти компаній, які пов'язані з реалізацією проекту Північний потік-2. У разі ухвалення санкцій під американське ембарґо можуть потрапити компанії, які надають Nord Stream юридичні та страхові послуги.

Міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас заявив, що Берлін виступає рішуче проти додаткових санкцій США проти Північного потоку-2, які можуть торкнутися широкого переліку компаній та навіть німецьких державних відомств.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти