США готові в разі такої необхідності розгорнути американські гіперзвукові ракети у Європі з метою стримування Росії і забезпечення безпеки американської держави та європейських союзників.
Про це розповів радник президента США з питань національної безпеки Роберт О'брайен під час свого виступу у Гудзонівському інституті, трансляцію якого проводив C-Span.
За його словами, США більше не є учасником договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності і продовжують створювати озброєння, що забезпечують національну безпеку.
"Ми захищаємо наших союзників, протистоїмо Китаю і розмістимо за необхідності таке ж озброєння у Європі, для того щоб стримувати Росію. Ще раз - це досягнення миру через силу", - сказав американський чиновник.
Також він додав, що такі заходи матимуть позитивний вплив на обороноздатність Вашингтона і посприяють посиленню контролю США над озброєнням.
Однак О'брайен уточнив, що Вашингтон може продовжити з Москвою договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3). Реалізація домовленостей можлива в тому випадку, якщо американцям вдасться перевірити дотримання угоди російською стороною.читайте такожПрезент для Трампа під вибори: США і Росія готові підписати ядерну угоду - WSJ
"Обидві сторони погодилися встановити ліміт виробництва своїх озброєнь протягом цього року. Якщо ми зможемо вирішити питання верифікації, то, вважаю, що ми зможемо прийти до угоди. Нам потрібно буде подивитися, наскільки серйозно росіяни ставляться до контролю над озброєнням", - підкреслив радник Трампа.
Перемовини США та Росії щодо ядерної угоди
- 12 жовтня американські ЗМІ повідомили, що президент США Дональд Трамп планує напередодні американських президентських виборів підписати з Росією угоду щодо продовження договору СНО-3.
- Президент Росії Володимир Путін 16 жовтня виступив з пропозицією до США про продовження договору СНО-3 на термін не менше, ніж на один рік.
- Наступного дня у Вашингтоні заявили, що сторонам не вдається домовитися про продовження договору. США запропонували продовжити договір СНО-3 за умови заморожування російського і американського ядерного арсеналів.
- 19 жовтня у Кремлі висловили надію, що США погодяться на продовження угоди СНО-3 без додаткових умов. Саме з такою ініціативою виступив президент Росії Володимир Путін.
- 21 жовтня глава Держдепу США Майк Помпео запевнив, що Вашингтон і Москва можуть укласти історичну угоду - Москва готова заморозити свої ядерні арсенали в обмін на продовження договору СНО-3.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред