Китай і ще 14 країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону уклали угоду про зону вільної торгівлі. Дана зона охоплює близько 30% населення всієї планети.
Як пише Financial Times з посиланням на аналітиків, дана угода є найбільшою в історії "за деякими параметрами". Зона отримала назву Всебічне регіональне економічне партнерство (ВРЕП).
Метою ВРЕП є зниження торгових бар'єрів. Для Азії це черговий крок до того, щоб стати єдиною торговою зоною – на зразок ЄС або Північної Америки. До ВРЕП увійшли такі країни:
- Китай;
- Австралія;
- Бруней;
- Камбоджа;
- Малайзія;
- Індонезія;
- Лаос;
- Філіппіни;
- М'янма;
- В'єтнам;
- Таїланд;
- Сінгапур;
- Південна Корея;
- Японія;
- Нова Зеландія.
А ось США не беруть участь в угоді. Таким чином, тепер Штати знаходяться поза основними торговельними об'єднаннями цілого регіону (це стосується і Транстихоокеанського партнерства).
"Це означає, що ні ЄС, ні США - традиційні світові торгові наддержави - не матимуть жодного голосу, коли Азія буде встановлювати свої торгові правила", - зазначає FT.
Торгові війни США і Китаю
- Нагадаємо, в червні 2018 року Дональд Трамп оголосив про введення мит на імпортовані з Китаю товарів на суму в розмірі 25% на суму $50 млрд. У відповідь Пекін ввів додаткові збори на поставки американської продукції на $50 млрд. У вересні того ж року Трамп ввів проти Пекіна мита на $200 млрд.
- Аналітики відзначають, що США і Китай в найближче десятиліття продовжать торговельну війну, але під час неї не виключені конфлікти на спірних територіях.
- Експерт спрогнозував, чим закінчиться протистояння США і Китаю. Якщо США запустить економічні санкції проти Китаю, це спровокує холодну війну між країнами, на що Китай відповідатиме симетрично.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред