Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Захід ніколи не прийме нових військових операцій на українській землі.
Як заявив Макрон в інтерв'ю CBS, підхід повинен базуватися на готовності до діалогу президента Росії Володимира Путіна.
"Зараз в Україні, якщо ми хочемо бути ефективними, ми повинні прискорити дипломатичний порядок денний, і США, Європа, всі ми повинні бути дуже чіткими щодо Росії. Ми ніколи не приймемо нових військових операцій на українській землі, і ми повинні створити шлях, щоб бути надійними в цьому", – заявив Макрон.
При цьому він заявив, що Франція підтримає санкції проти Росії у разі вторгнення в Україну.
читайте такожМакрон розповів, як Захід повинен чинити у відносинах з Росією
"Це єдиний спосіб заслужити довіру. Я думаю, що санкції самі по собі недостатні, але санкції - це частина пакету. Я думаю, що те, що сталося кілька років тому, коли в Україну було скоєно вторгнення, це не провал дипломатії, це відмова нашого колективного авторитету по відношенню до Росії. І я думаю, що коли ми проводимо червоні лінії, ми повинні домогтися поваги до них", - сказав Макрон.
читайте такожУ Макрона оголосили про плани щодо переговорів з Путіним про Донбас
Переговори Зеленського і Макрона - про що раніше повідомляв Главред:
- Президент України Володимир Зеленський 16 квітня перебував з візитом у Парижі, де провів переговори з главою Французької Республіки Еммануелем Макроном. У дискусії також взяла участь німецький канцлер Ангела Меркель, яка приєдналася до переговорів по відеозв'язку.
- Зеленський сказав, що він також планував провести переговори з президентом РФ Путіним, однак господар Кремля відмовився брати участь у дискусії.
- В ході підсумкового брифінгу президент Зеленський позитивно висловився про можливу зустріч Путіна і Байдена, однак попередив американського і російського лідерів у тому, що якщо вони будуть говорити про Україну без участі Києва, то такі переговори не приведуть до успіху.
- Володимир Зеленський анонсував на 19 квітня проведення переговорів у нормандському форматі на рівні радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії. Радники повинні обговорити перспективи реалізації мирного плану з врегулювання конфлікту в ОРДЛО.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред