Гарно затримує вірус: знайдена альтернатива медичній масці

Вчені заявили, що поширення SARS-CoV-2 відбувається типовими для респіраторних вірусів шляхами.

Медична маска
Американські вчені розкритикували медичні маски / УНІАН

Пандемія коронавірусу - американські вчені виступили з різкою критикою рівня захисту медичних масок.

За інформацією дослідження групи вчених штату Айова, опублікованому в журналі Американської медичної асоціації (JAMA), пластмасові щитки для обличчя кращі, аніж звичайні медичні маски.

Вчені заявили, що поширення SARS-CoV-2 відбувається типовими для респіраторних вірусів шляхами. У тому числі заразитися можна повітряно-крапельним шляхом, тобто через інфіковані частинки, які виявилися досить близько від очей, носа або рота.

читайте такожХто створив озвірілий Ковид: екс-ЦРУшник розповів про биооружии РФ і США

Дослідження показали, що щитки досить ефективно стримують вірус. На рекомендованій дистанції у два метри щитки для обличчя затримали до 92% вірусних часток. На відміну від масок, які мають короткий термін використання і не можуть застосовуватися повторно, пластмасові засоби захисту можна мити водою з милом або звичайними побутовими дезінфікуючими засобами і використовувати багаторазово.

Фахівці, які брали участь у дослідженнях, також заявили, що такі щитки зручніше носити, через них простіше спілкуватися з оточуючими, і вони не дозволяють випадково доторкнутися до свого обличчя руками (що є одним із шляхів передачі вірусу).

Вчені зазначили, що, найімовірніше, використання цього засобу також допоможе стримати поширення вірусу та оцінили його ефективність у діапазоні від 68 до 96%.

При цьому дослідники уточнили, що ефективність щитків, коли їх носить вже хвора людина, не вивчалася.

Пандемія коронавірусу

Нагадаємо, раніше вчений-вірусолог Костянтин Чумаков дав несподівану пораду, як перемогти коронавірус.

Також відзначимо, китайським коронавірусом не можна заразитися повторно - оскільки у дітей, котрі ним перехворіли, нормально виробляється імунітет.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти