Рішення по імпічменту чинного президента США Дональда Трампа у Сенаті до 20 січня приймати не будуть.
Як розповів лідер республіканців Мітч Макконнелл, попередні процеси щодо імпічменту в Сенаті тривали 83 дні, 37 днів і 21 день.
При цьому, як повідомляє CNN, Макконнелл ясно дав зрозуміти своїм союзникам, що він закінчив захищати Трампа і що він не розмовляв з президентом США з грудня.
Зазначимо, нижня палата Конгресу США - Палата представників 231 голосом прийняла рішення 13 січня про імпічмент президента Дональда Трампа.
читайте такожТрампу оголошено імпічмент
У резолюції про імпічмент Трампа звинувачують у "підбурюванні до повстання" за його роль у штурмі Капітолію 6 січня.
За імпічмент чинного глави США в Конгресі проголосували в тому числі республіканці. Правда, більшість голосів віддали все ж демократи.
читайте такожОголосити імпічмент: під Капітолієм мітингувальники вимагають заарештувати Трампа
Якщо американські сенатори вирішать продовжити процес розгляду звинувачень проти Трампа після того, як він піде з посади, їх метою і результатом процесу може стати прийняття заборони для 45-го президента на участь у політичному житті, і участь у будь-яких майбутніх виборах.
Імпічмент Трампа - про що раніше повідомляв Главред:
- 13 січня віце-президент США Майк Пенс виступив проти відсторонення чинного президента Дональда Трампа по 25-й поправці до Конституції США.
- Сенатор від Республіканської партії Ліза Меркаускі 9 січня публічно заявила про свою незгоду з діями Дональда Трампа. Її слова стали першим голосом серед сенаторів-республіканців з вимогою відставки Трампа.
- 6 січня прихильники президента США Дональда Трампа влаштували масштабну акцію протесту біля Капітолію, де проходило засідання Конгресу щодо затвердження результатів виборів.
- Протест переріс у сутички з силовиками, а потім демонстранти прорвалися в будівлю Капітолію.
- В ході заворушення загинули п'ять чоловік. Крім того, більше десятка співробітників столичної поліції отримали поранення під час демонстрацій. Двоє з них були госпіталізовані.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред