Конфлікт у невизнаному Нагірному Карабасі вигідний президенту Росії Володимиру Путіну. Господар Кремля хоче скористатися ситуацією, щоби зробити Вірменію союзною державою, ввести туди війська і отримати військовий анклав для тиску на Туреччину.
Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов, передає Obozrevatel.
"Це не війна за Карабах. Путіну все одно, чий Карабах. Це протистояння Туреччини і Росії – хто буде господарем на Кавказі", – вважає експерт.
На думку Жданова, на даний момент Путін чекає на добровільну відставку прем'єра Вірменії Ніколи Пашиняна і звернення уряду країни до Росії з проханням про допомогу.
"Щойно Вірменія почне терпіти військову поразку – а вона вже почала її терпіти - еліти почнуть тиснути на Пашиняна. Щойно він подасть у відставку, як людина, яка не впоралася із захистом національних інтересів, вони будуть змушені йти за допомогою до Росії", – спрогнозував військовий експерт.
Як тільки Єреван офіційно звернеться до Москви по допомогу, "Путін, наприклад, запропонує підписати договір про союзну державу", потім туди офіційно вводяться російські війська, і Путін отримує на Кавказі свій величезний військовий анклав і буде тиснути на Туреччину.
У свою чергу, Туреччина зацікавлена в тому, щоби "вибити звідти Росію".
"Послабивши Вірменію, вони сподіваються, що Вірменія попросить переговорів. До речі, Вірменію годує Іран, а не Росія – зерно, продовольство і паливо в цю країну йде з Ірану. Тому на переговорах Вірменії будуть пропонувати мир в обмін, наприклад, на продовольство і підтримку, і при цьому вимагати, щоби Росія пішла звідти", – припустив експерт.
"Кожен грає свою партію. Той, хто першим введе війська до Вірменії, хто домовиться з Вірменією, той і буде на Кавказі каламутити воду", – резюмував Жданов.
читайте такожАмериканський генерал назвав єдиного бенефіціара війни у Нагірному Карабасі
Конфлікт у Нагірному Карабасі - що було раніше:
- Вірмено-азербайджанський конфлікт у Нагірному Карабасі загострився вранці 27 вересня. Баку і Єреван висунули обопільні звинувачення в зриві режиму припинення вогню, після чого Азербайджан виступив із заявою про початок контрнаступальної операції.
- Туреччина виступила на підтримку Азербайджану - Анкара закликала Вірменію припинити вогонь і пообіцяла надати Баку всебічну допомогу в протистоянні з Єреваном.
- 3 жовтня МЗС невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки звернувся до міжнародного співтовариства з проханням визнати незалежність НКР.
- 6 жовтня прем'єр-міністр Нікол Пашинян заявив, що Вірменія готова до поступок щодо Нагірного Карабаху, якщо на них піде Азербайджан.
- Глава Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін заявив, що для Росії неприпустима нова війна в районі Південного Кавказу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред