Пашинян заявив, що Вірменія готова піти на поступки щодо Нагірного Карабаху

6 жовтня 2020, 20:40оновлено 6 жовтня 2020, 21:54
1520
Конфлікти треба вирішувати на основі взаємних поступок, зазначив прем'єр-міністр Вірменії.
Нікол Пашинян
Нікол Пашинян заявив, що Вірменія готова до поступок по Карабаху / Reuters

У вівторок, 6 жовтня, прем'єр-міністр Нікол Пашинян заявив, що Вірменія готова до поступок щодо Нагірного Карабаху, якщо на них піде Азербайджан.

Про це повідомляє РИА Новости в Telegram.

За його словами, на це готовий і Нагірний Карабах.

"Конфлікти треба вирішувати на основі взаємних поступок. Нагірний Карабах готовий, і Вірменія готова піти на такі ж поступки, які готовий зробити Азербайджан", - цитує агентство Пашиняна.

Трохи згодом прессекретар прем'єр-міністра Вірменії Мане Геворкян для уникнення спекуляцій представив пряму мову Нікола Пашиняна агентству AFP.

"Врегулювання конфлікту має здійснюватися на основі компромісів. Нагірний Карабах і Вірменія готові піти на поступки настільки, наскільки Азербайджан готовий піти на поступки", - дослівно сказав Пашинян.

Війна за Нагірний Карабах – про що йшлося раніше:

  • 6 жовтня Туреччина поставила жорсткий ультиматум Вірменії щодо Нагірного Карабаху. Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу під час свого візиту до Баку заявив, що вирішення конфлікту в короткі терміни можливе тільки в разі виведення Єреваном своїх військ з території невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки.
  • 6 жовтня в Азербайджані розкрили плани щодо наступу на Нагірний Карабах. Азербайджанським військам доручили продовжувати контрнаступальну операцію в районі Нагірного Карабаху і проводити дії зі знищення військової сили противника.

Конфлікт у Нагірному Карабасі - що важливо знати:

Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.

У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.

Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.

Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується й офіційний Київ.

Уранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти