Заява глави МЗС РФ Сергія Лаврова про готовність Росії розірвати відносини з Євросоюзом – це цілком реальний варіант, і Кремль міг би на нього піти. Але найімовірніше це залишиться лише політичною заявою.
Експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілля Куса вважає, що Росія намагається підняти ставки в дискурсі навколо опозиціонера Олексія Навального, передає Главред.
Крім того, слова Лаврова також можуть бути післясмаком візиту Верховного представника Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, який був невдалим для обох сторін.
"Якщо це (розрив відносин з ЄС, - ред.) все ж таки відбудеться, то імовірно, може відбутися взаємна висилка дипломатів, і тоді РФ буде ще більш ізольованою від Європи, передусім в плані політичних контактів. Відповідно, ускладняться переговори на всіх майданчиках, зокрема і в питанні конфлікту на Донбасі. Адже чим гірше політична комунікація, тим гірше йтимуть переговори і в рамках ТКГ в Мінську, і в нормандському форматі", - зазначив експерт.
Куса додав, що головне, чого може торкнутися розрив – це торгівлі між РФ і ЄС. Саме тому навряд чи загроза буде реалізована, оскільки Росія та Євросоюз досить тісно співпрацюють в енергетиці, продовольстві та в промисловості.
"Адже фактично, відносини РФ і ЄС тримаються якраз на торгівлі - з цієї ж причини ще в 2014 році санкції Європи були значно м'якшими, ніж ті, що запроваджували Штати. І з цієї ж причини Євросоюз не розглядає Росію як військового противника. А оскільки вплив РФ на торгівлю і економіку, що є наріжним каменем співпраці, дуже спірний, то самостійно на цей розрив ЄС теж не піде", - резюмував експерт.
Заява Лаврова про "розрив" відносин Росії та ЄС
- Глава МЗС Росії 12 лютого заявив: якщо Євросоюз запровадить санкції проти РФ, які торкнуться стратегічно важливих секторів російської економіки, Москва буде готова піти на розрив відносин з ЄС.
- Прессекретар глави РФ Дмитро Пєсков уточнив, що слова Лаврова неточно процитували ЗМІ. Росіяни планують співпрацювати з ЄС і не хочуть розривати відносини. Подібні заходи можуть бути ухвалені лише в крайньому випадку.
- Пізніше в МЗС Росії уточнили, що Москва буде готова піти на розрив з Євросоюзом в тому випадку, якщо такий крок першими зроблять в Брюсселі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред