"Великі втрати": експерт розповів, коли у Карабасі почнеться " кривава бійня"

29 вересня 2020, 06:41
777
Юрій Кнутов розповів, яку серйозну тактичну помилку у війні допустила вірменська сторона.
Вірменія, азербайджан, Нагірний карабах
Війна за Нагірний Карабах / скріншот

Організація бойових дій в Нагірному Карабасі здійснюється за радянськими лекалами 80-х років минулого століття, заявив військовий експерт Юрій Кнутов.

"Азербайджан спробує захопити якомога більше території. Спочатку проводиться бомбардування і обстріл укріплень, а потім йде вперед бронетехніка і піхота. Це стара класична схема, але в локальних війнах вона досі функціонує", - пояснив він Взгляду.

Він вважає, що обидві сторони використовують тактику, яку застосовувала Радянська Армія в Афганістані.

У той же час він пояснив, що вірменська сторона допустила серйозну тактичну помилку: "Азербайджан вчора продемонстрував, як знищує вірменські танки. Якщо це відео відповідає дійсності, то перше, що кидається в очі, це те, що техніка не розосереджена, не замаскована, знаходиться в колоні. Це називається безпечністю!".

читайте такожГради, гармати і вогнемети: як Вірменія і Азербайджан воюють за Нагірний КарабахЕксперт підкреслив, що бойові дії відбуваються в горах, тому треба використовувати інші підходи, ніж в лісистій місцевості: якщо колона зупинилася, вона повинна це робити на малопомітній території, а пересування має здійснюватися під прикриттям.

"Поки мова йде про кустарний підхід в організації бойових дій. Без різких змін втрати з обох сторін будуть дуже великими", - пояснив Кнутов.

У горах воювати важче, незалежно від висот, там снаряд і куля летять по-іншому. Без спеціальної підготовки вести бої там неможливо. Тому виграє поки Азербайджан, але в основному в силу фактора раптовості, констатував Кнутов.

В цілому, на думку Кнутова, говорити про початок широкомасштабних бойових дій поки рано. "Азербайджан і Вірменія тільки починають розгортання бойових частин в районі театру військових дій, – пояснив Кнутов. - Їм буде потрібно на це близько тижня. Цього не можна допускати. Якщо це станеться, там буде кривава бійня".

читайте такожЛітаки засікли у Вірменії: ЗМІ розповіли, як Москва озброює Єреван

  • Вранці, 27 вересня, Вірменія і Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
  • Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
  • Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.

Історія війни за Нагірний Карабах

  • На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
  • Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти