Байден може спустити на гальмах санкції проти Північного потоку - екс-нардеп Держдуми

19 листопада 2020, 03:40
191
США санкції не знімуть, але тиснути далі не будуть.
Байден
Джо Байден / Reuters

Демократ Джо Байден не підтримує розвиток сланцевого видобутку газу в Америці, тому може спустити на гальмах санкції проти Північного потоку-2.

Таку думку висловив російський опозиціонер, колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, передає Obozrevatel.

США передусім переслідують власні інтереси: чим менше в Європі російського газу, тим більша потреба в американському сланцевому паливі. Україні ж вигідно, щоби ЄС використовували саме російський газ, але щоби він доставлявся не по новому газопроводу, а по вже існуючому. Це - мільярдні доходи до бюджету і залежність держави-агресора від української інфраструктури.

На даний момент і Україні, і США вигідно зупинити проект.

Водночас Пономарьов вважає, що обрання Байдена президентом США призведе до суттєвих поблажок по Північному потоку-2.

"Практично 99% ймовірності, що Байден з цієї теми злізе. Знімати вони навряд чи якісь санкції будуть, це не по-пацанськи, але далі тиснути теж не будуть", – заявив Пономарьов в ефірі телеканалу Свободный.

Крім того, Штати не мають наміру продовжувати погіршувати відносини з Німеччиною.

"Є ціла низка причин. І головна з цих причин - Америка зацікавлена в зміцненні відносин з Німеччиною та у тому, щоби прибрати з цих відносин конфліктні точки. У цій ситуації злити Німеччину санкціями, мені здається, недалекоглядно", - резюмував Пономарьов.

Нагадаємо, партнер консалтингової компанії RusEnergy Михайло Кутіхін вважає, що будівництво газопроводу Північний потік-2 зупинив ще перший пакет санкцій, всі інші обмеження - лише "додаткові цвяхи в труну" проекту.

"Коли у мене запитують, чи добудують Північний потік-2, я відповідаю зустрічним запитанням: а ви знаєте хоча б одного трубоукладача в світі, який би зважився піти проти США?", – зазначив Кутіхін.

Будівництво Північного потоку-2 - що відомо:

  • Північний потік - 2 піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
  • Проект оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує Газпром в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall.
  • Президент Росії Володимир Путін заявляв, що газопровід зобов'язані ввести в експлуатацію на початку 2021 року.
  • Заступник гендиректора з газових проблем Фонду національної енергетичної безпеки Росії Олексій Гривач вважає, що газопровід Північний потік-2 буде добудований за будь-якого президента США, зокрема і "демократа" Джо Байдена.
  • За даними ЗМІ, влада Сполучених Штатів Америки має намір запровадити санкції щодо страхових і сертифікаційних компаній, які співпрацюють з російськими судами при завершенні будівництва газопроводу Північний потік-2.
  • 20 жовтня в США роз'яснили порядок застосування санкції проти газопроводу Північний потік-2. Зокрема, під санкції США потрапляють не лише компанії, які безпосередньо займаються будівництвом газопроводу, а й ті, хто надають послуги суднам, що будують газопровід.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти