Азербайджанські збройні сили взяли під контроль місто Шуша в Нагірному Карабасі.
Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв, йдеться в повідомлення на його сайті.
"З величезним почуттям гордості я заявляю, що місто Шуша звільнене від вірменської окупації. Шуша наша! Карабах наш!",- заявив Алієв у неділю у зверненні до азербайджанського народу.
Шуша була звільнена не в результаті переговорів, а шляхом визвольної війни, підкреслив Алієв у зверненні до нації.
"Ми здобули цю історичну перемогу на полі бою, а не за столом переговорів. 8 листопада 2020 року навіки залишиться в історії Азербайджану, ця дата буде жити вічно. Це день нашої славної перемоги", - додав Алієв.
У свою чергу прес-секретар Міноборони Вірменії Шушан Степанян розповіла про те, що в ніч на 8 листопада з різним ступенем інтенсивності тривали бої на всіх напрямках фронту.
читайте такожВійськові цілі на території Вірменії: в армії Азербайджану розкрили плани
"Найбільш наполегливі дії розгорнулися в околицях Шуші і на південно-східній ділянці. Підрозділи армії оборони завдали противнику точкові удари і припинили його неодноразові спроби просування. В ході боїв на різних напрямках противник зазнав великих втрат у живій силі, втратив 4 танки, 20 одиниць бронетехніки, 11 одиниць автотехніки, 2 БПЛА. Паралельно бойовим діям противник піддав ракетно-артилерійському обстрілу Степанакерт і Шуші. Пошкоджено об'єкти цивільної інфраструктури. На світанку спостерігалося скупчення техніки і особового складу Азербайджанських ЗС на південно-східному і північно-східному ділянках фронту. Армійські підрозділи володіють оперативно-тактичною ситуацією і вживають заходів для придушення вогню", - повідомила Степанян у Facebook.
Як додав представник Міноборони Вірменії Арцрун Ованнісян, бої за Шушу ще тривають.
"У Шуші тривають бої, чекайте і вірте в нашу армію", - написав він у Facebook.
Відзначимо, що в Мережі вже публікують відео боїв за місто Шуша.
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред