Кремль - єдиний, кому вигідний конфлікт між Азербайджаном і Вірменією. Інтерес Москви в тому, щоби створити нестабільність в Чорноморському регіоні.
Про це заявив в інтерв'ю РБК-Україна американський генерал-лейтенант у відставці, колишній командувач військами США в Європі в 2014-17 роках, ветеран воєн в Іраку та Афганістані Бен Ходжес.
Він вважає, що єдиним бенефіціаром поточної війни в Нагірному Карабасі є Росія.
"Стратегічним бажанням Росії завжди було підтримання сфер впливу, а також нестабільності на своєму кордоні, щоби вона могла впливати на те, що відбувається навколо. Ось чому я впевнений, що вони або доклали руку до того, щоби почати цей конфлікт, або, безумовно, отримують вигоду з того, що ситуація залишається нестабільною", - заявив американський генерал.
Ходжес підкреслив, що США хотіли би бачити негайне припинення вогню, перехід до переговорів замість реального конфлікту.
читайте такожВійна в Карабасі застала Путіна зненацька
Конфлікт у Нагірному Карабасі - що було раніше:
- Вірмено-азербайджанський конфлікт у Нагірному Карабасі загострився вранці 27 вересня. Баку і Єреван висунули обопільні звинувачення в зриві режиму припинення вогню, після чого Азербайджан виступив із заявою про початок контрнаступальної операції.
- Туреччина виступила на підтримку Азербайджану - Анкара закликала Вірменію припинити вогонь і пообіцяла надати Баку всебічну допомогу в протистоянні з Єреваном.
- 2 жовтня Вірменія заявила про готовність почати мирні переговори з Азербайджаном щодо припинення вогню в Карабасі за посередництва країн Мінської групи ОБСЄ.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану і співпрацює з Баку в економічних і геополітичних аспектах. Однак Київ не має наміру надавати військову підтримку Азербайджану і закликає сторони до мирного врегулювання збройного конфлікту.
- 3 жовтня МЗС невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки звернувся до міжнародного співтовариства з проханням визнати незалежність НКР.
- 5 жовтня США, Росія та Франція закликали Азербайджан і Вірменію припинити збройне зіткнення в районі Нагірного Карабаху і почати мирні переговори щодо врегулювання конфлікту.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред