Підтримка офіційної Анкарою позиції Азербайджану запобігла залученню до вірмено-азербайджанського конфлікт у Нагірному Карабасі інших гравців. Саме цю мету переслідував Єреван, який не здатний впоратися з Баку на полі бою.
Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв у понеділок, 19 жовтня, під час зустрічі з главою парламенту Туреччини Мустафою Шентопом, повідомляє Інтерфакс-Азербайджан.
За його словами, Вірменія хотіла розширити зону конфлікту, однак завдяки діям Анкари цього не сталося.
"Відкрита позиція Туреччини щодо конфлікту не дозволила залучити у нього інші сили. Тим більше це було метою Вірменії, вона хотіла розширити географію конфлікту. Це дуже невірний шлях", - стверджує Алієв.
Також він додав, що Вірменія не може нічого протиставити Азербайджану у військовому плані поодинці.
"Ми перемагаємо їх на полі бою. Особливе значення має підтримка турецької держави і народу. Ми завжди поруч один з одним. Так буде й надалі", - запевнив азербайджанський глава держави.читайте такожУ Баку зробили заяву на адресу США через критику Туреччини щодо Нагірного Карабаху
Також він додав, що війська Азербайджану успішно просуваються в районі Нагірного Карабаху і проводять відвоювання нових територій.
"Азербайджанська армія йде переможним маршем, і всі поставлені перед нами завдання вирішуються", - підкреслив Ільхам Алієв.
Позиція Туреччини щодо конфлікту у Нагірному Карабасі
- Збройний конфлікт між Азербайджаном і Вірменією у Нагірному Карабасі спалахнув вранці, 27 вересня. У Туреччині звинуватили Єреван на початку нового витка війни і заявили про готовність надати Баку всебічну підтримку.
- Президент Туреччини Реджеп Ердоган закликає Вірменію вивести свої війська з Нагірного Карабаху і стверджує, що США, Франція і Росія в рамках Мінської групи ОБСЄ повинні прийняти рішення про повернення анклаву до складу Азербайджану.
- У Ердогана не виключали, що Туреччина може задіяти у нагірно-карабаському конфлікті свої збройні сили за певних обставин.
- США звинуватили Туреччину в тому, що Анкара надає підкріплення Баку в районі Нагірного Карабаху. Вашингтон закликає турецьку сторону не втручатися у збройне протистояння у Нагірному Карабасі.
- У Палату представників Конгресу США внесли резолюцію, що передбачає виключення Туреччини з НАТО через дії Анкари у Нагірному Карабасі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред