В умовах україно-російської війни постачання Ізраїлем в Україну новітніх систем протиракетної оборони "Залізний купол" не допоможуть надійно закрити небо над країною від обстрілів російських окупантів. Саме так висловився військовий експерт з Ізраїлю Давид Гендельман в коментарі порталу "Оглядач".
"Залізний купол" розроблявся під специфічні ізраїльські умови. І тому-то там він працює добре. Але в Україні так працювати він не зможе - надто вже величезні території", – зазначив він.
Як каже Гендельман, для закриття неба від російських обстрілів ЗСУ має вистачити стандартних засобів (С-300, "Бук" і так далі). Все питання в кількості таких коштів і їх концентрації.
Радіус же роботи "залізного купола" - приблизно до 70 кілометрів. Для того, що захистити великі території України, таких комплексів потрібно завозити сотнями. У той час як в самому Ізраїлі в цей момент працюють тільки десять готових батарей "Купола".
Нагадаємо, раніше заступник керівника Державного департаменту США Вікторія Нуланд прямо говорила - розгортання в межах України системи "Залізний купол", швидше за все, буде важко здійснити - оскільки для такого потрібно багато часу, коштів і умінь.
Водночас, за словами дипломата, однозначно розглядається варіант з наданням Україні інших, простіших, але надійних систем протиповітряної оборони.
Чиновник зазначила, що США продовжують вивчати можливості розширення військової допомоги Україні посилення санкцій проти РФ.
Пізніше керівник українського посольства в Ізраїлі Євген Корнійчук в офіційному і публічному порядку подав до ізраїльського уряду - з проханням схвалити операцію з продажу Україні системи"Залізний купол". За словами дипломата, США, яким належать права на дану технологію, не будуть заперечувати проти такої "купівлі-продажу".
Інші новини:
- Скільки ракет залишилося у Росії: військовий експерт дав відповідь
- Військовий експерт спрогнозував, на скільки часу росіянам вистачить крилатих ракет
- "Ракетні удари будуть ще довго": експерт пояснив, на скільки РФ вистачить ракет для обстрілів
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред