Українські підприємства здатні виробляти значно більше дронів, але для збільшення виробництва необхідна більша фінансова підтримка з боку країн-партнерів. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час брифінгу після четвертого саміту міжнародної Кримської платформи.
Зеленський підкреслив, що дрони показують свою ефективність на полі бою і грають ключову роль у порятунку українських військових.
"Зараз вже видно результати, це дуже важливо. Коли є значний дефіцит, непостачання певних пакетів, зокрема артилерійських снарядів 155 мм, ці дрони дуже допомагають. Але нам потрібні гроші для того, щоб збільшити обсяги нашого виробництва. У нас є ці можливості", – сказав Зеленський.
відео дня
Він також зазначив, що поділився цією інформацією з партнерами, повідомивши про готовність українських підприємств збільшити виробництво безпілотників удвічі.
"Сьогодні заводи України готові збільшити, подвоїти наше виробництво. Деякі компанії, зокрема приватні, готові робити максимум і навіть у п’ять разів збільшити. Вони готові, але не вистачає грошей для того, щоб це зробити", – додав він.
Президент додав, що Київ звертається до партнерів за фінансовою підтримкою, оскільки в Україні виробництво дронів є економічно вигіднішим.
Що таке Кримська платформа
Міжнародна Кримська платформа - це дипломатична ініціатива України, у перспективі - постійний міжнародний консультативно-координаційний механізм для повернення проблеми Криму в міжнародний порядок денний, що дало б змогу сприяти відновленню контролю України над півостровом.
Кримську платформу було створено МЗС України спільно з Офісом президента України з ініціативи президента Зеленського, який на 75-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2020 року закликав усі країни приєднатися до цього проєкту.
Установчий саміт Кримської платформи відбувся 23 серпня 2021 року. За його підсумками було ухвалено Спільну декларацію учасників.
Виробництво зброї в Україні - останні новини за темою
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що у 2023 році виробництво зброї в Україні зросло втричі, а за перші 8 місяців цього року – ще вдвічі порівняно з минулим роком. Про це він заявив під час пресконференції 10 вересня.
В умовах війни Україна змогла розробити власну високоточну планеруючу авіаційну бомбу, яка може стати ключовою для ударів по цілях у Росії. Нова бомба обладнана ракетним прискорювачем та висувними крилами, що може потенційно збільшити її дальність польоту до 65 кілометрів, повідомляє Forbes.
За даними ЗМІ, в серпні 2024 року Україна використала нову ракету-дрон "Паляниця" для ударів по цілях окупантів у Криму. Водночас деталі про конкретні обʼєкти ураження не уточнюються – відзначено лише, що було зафіксовано ураження.
Інші новини:
- "Не залежить від мого оптимізму": Зеленский зробив заяву про далекобійні удари по РФ
- РФ починає вибивати ЗСУ в Курській області: експерт про загострення ситуації
- Україну "жорстко зв’язали": у Foreign Policy розкритикували стратегію США щодо війни
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред