Розглянемо рішення двох нагальних потреб в обмежених умовах електроживлення:
1. Організація опалення і кондиціювання;
2. Підготовка гарячої води для санітарних потреб (ГВП).
Розглянемо ці дві концепції з точки зору ефективного заощадження енергоресурсів.
Загальна умова з якої ми виходимо, це потреба організації автономної електрогенерації на рівні 5 кВт. Ми виходимо з того, що вже зроблені певні інвестиції на придбання і монтаж сонячних панелей, інвертора, АКБ, генератора.
В умовах постачання електроенергії протягом 5-6 годин на добу у період опалювального сезону пріоритетним питанням постає забезпечення мінімального і достатнього комфорту.
Під цим ми розуміємо стабільну наявність ГВП у години пікового споживання (зранку і ввечері) і коливання температури в приміщенні в діапазоні +18С..+20С.
Варіант для квартири
Для підготовки ГВП вам знадобиться генератор теплої води, зокрема, Cooper&Hunter пропонує модель теплової помпи СН-WH5.0UIMPRK, роздрібна ціна якої є 1200 у.о. Також необхідною є будь-яка буферна ємність мінімум на 50 л. Можна використати наявний електричний бойлер. Монтажні витрати включать монтаж генератора на зовнішню стіну або на землю; отвори у стіні для двох водопровідних труб, сантехнічні труби і запірна арматура до бака ГВП (бойлера).
Опалення забезпечується за рахунок наявних теплових насосів повітря-повітря Cooper&Hunter.
Варіант для будинку
Рішення ГВП буде аналогічним до варіанту для квартири.
Для опалення вам знадобиться генератор тепла Cooper&Hunter CH-HP5.0UIMPRK, вартістю 1300 y.o, також знадобиться буферна ємність (гідро стрілка) мінімум на 50 літрів.
Збільшаться витрати на монтаж відносно варіанту для квартири, бо треба більшого діаметру труби, арматури і точок підключення.
Довіряйте професіоналам.
Розрахунок, монтажна схема у вашому конкретному випадку буде надана фахівцями. Залишити заявку на консультацію можна тут: https://www.heatingpump.info/
Головний психологічний момент полягає в тому, що треба прийняти необхідність додати (замінити) до електричного бойлера можливість гріти воду за допомогою генератора тепла. Окупність такої реконструкції до 3-х років. Але після всього трьох опалювальних сезонів, інвестиція у тепловий генератор Cooper&Hunter повністю виправдовується.
Отримані за рахунок автономної генерації 5 кВт можна суттєво перерозподілити на інші потреби, за умови, що на ГВП і опалення піде максимум 1.9 кВт спожитої електрики.
При цьому ви фактично отримуєте нагрівач на5 кВт.
Таким чином, Cooper&Hunter пропонує варіанти організації підготовки гарячої води і опалення власними тепловими генераторами які споживають до 2 кВт і при цьому генерують до 5 кВт корисної теплової потужності.
Жодного іншого подібного технічного рішення на ринку сьогодні не існує.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред