Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент України Володимир Зеленський на зустрічі в липні серед іншого обговорюватимуть питання транзиту газу через українську газотранспортну систему (ГТС) і будівництво Північного потоку-2.
При цьому Україні навряд чи вдасться домовитися про будь-яку компенсацію через запуск нової труби. Таку думку озвучив у коментарі Главреду політолог, директор аналітичного центру Третій сектор Андрій Золотарьов.
"Зеленський буде, щонайменше, порушувати питання про компенсацію збитку Україні, який буде завдано запуском нової труби. Або ж Зеленський наполягатиме на тому, щоби Німеччина вплинула на Путіна з тим, щоби через українську ГТС був збережений якийсь пристойний обсяг транзиту газу. У цьому Берлін дійсно може вплинути на Москву", - вважає експерт.
При цьому, на думку Золотарьова, імовірність отримання Україною компенсації збитку, який завдасть їй запуск СП-2, дуже низька.
"Не нульова, але низька. Дуже сильно сумніваюся, що Україні зроблять такий подарунок. Один лише приклад: колись Україні обіцяли дати 30 млрд доларів, щоби компенсувати витрати Угоди про асоціацію з ЄС, але потім ті, хто це обіцяв, перетворилися на політиків з приставкою "екс", а нові зробили вигляд, що ніхто Києву нічого не обіцяв... Тож, навіть якщо, припустимо, Меркель щось пообіцяє Зеленському, дасть надію, не факт, що не повториться та сама історія. Адже Німеччина гроші рахувати вміє", - вважає політолог.
Будівництво Північного потоку-2 - про що раніше писав Главред:
- Президент України Володимир Зеленський в ході недавнього візиту американської делегації до Києва закликав США і Євросоюз зупинити реалізацію проекту Північний потік-2. Запуск російського трубопроводу несе загрозу національній безпеці української держави.
- Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков стверджував, що у зв'язку з добудовою першої нитки СП-2 виникає імовірність російських провокацій проти об'єктів критичної інфраструктури України.
- Спікер Кремля Дмитро Пєсков допустив ситуацію, за якої виникнуть нові проблеми з Північним потоком-2 на етапі страхування та сертифікації газопроводу.
- Російський депутат В'ячеслав Ніконов прогнозує, що США спробують зупинити СП-2, якщо в Німеччині в результаті осінніх парламентських виборів до влади прийде Партія зелених.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна як і раніше виступає проти добудови і запуску російського трубопроводу Північний потік-2, але Київ поміняє свою точку зору в тому випадку, якщо Росія поверне окуповані Крим і Донбас, а українська держава отримає гарантії енергетичної безпеки.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред