У Києві перевіряють бомбосховища і проведуть навчання з сиренами на тлі загрози про можливе повномасштабне вторгнення Росії.
Як повідомив заступник голови Київської міської держадміністрації Андрій Крищенко в інтерв'ю Бабелю, в разі атаки агресора киян будуть сповіщати про це за допомогою сирен, так як цей спосіб буде доступний навіть без світла і без стільникового зв'язку – тобто в критичних умовах.
"Ми ці системи тестуємо весь час, але без звуку, плануємо проводити навчання. З наступного тижня ми розпочнемо інформаційну кампанію, щоб люди не лякалися, коли їх почують. А через пару тижнів вже будемо включати сирени і проводити навчання, щоб люди без паніки розуміли, що робити", – сказав Крищенко.
Ситуація з київськими бомбосховищами
Також він розповів про ситуацію з київськими бомбосховищами – в основному це старі конструкції радянських часів, які часто були на якихось великих підприємствах.
Там є інфраструктура, вони добре укріплені і розраховані на велику кількість людей. Деякі з них вже відремонтували, але багато з цих бомбосховищ перебувають у приватній власності. Частину приміщень хочуть передати місту, проте спочатку їх теж потрібно привести в порядок.
Ще є більше 4000 об'єктів подвійного призначення - підвали, підземні паркінги, підвальні магазинчики. У разі тривоги, за словами Крищенка, ці об'єкти готові прийняти людей.
Він нагадав, що на сайті Держслужби з надзвичайних ситуацій детально розписаний алгоритм дій населення у разі вторгнення.
Можливе вторгнення РФ в Україну
20 листопада з'явилися нові дані розвідки США про можливе військове вторгнення РФ в Україну. Кремль не блефує, і залишилося зовсім небагато часу, щоб запобігти нападу на Україну, писало видання The New York Times.
Американські видання The Washington Post і Politico оприлюднили матеріали, в яких йшлося про концентрацію військ РФ біля кордонів України. В якості підтвердження своїх аргументів вони також показали супутникові знімки пересування російських військ.
Спікер Держдепартаменту США Нед Прайс заявив, що Штати готуються до "непередбачених обставин" у зв'язку з скупченням російських військ біля кордонів України.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росію чекають наслідки у разі вторгнення в Україну, але військової підтримки Києву в Альянсі не нададуть.
Прем'єрміністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що незабаром країнам Євросоюзу належить вибір між російським газом і тим, щоб відстоювати Україну. За його словами, Британія підтримує Україну, тому що прихильна демократії і свободі.
Британські ЗМІ повідомили, що Лондон готовий перекинути в Україну спецназівців на тлі побоювань, що туди можуть вторгнутися російські війська.
1 грудня стало відомо, що понад 10 тисяч військовослужбовців здійснили марші на південні полігони Росії. Біля кордонів України вони нібито проходитимуть зимові навчання.
Читайте також:
- Байден на переговорах пригрозив Путіну жорсткими заходами у разі вторгнення в Україну
- У США заявили, що "Північний потік-2" заморозять у разі вторгнення Росії в Україну
- У Генштабі РФ назвали брехнею плани щодо вторгнення в Україну
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред