Виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко представив свій план зниження цін для населення, який він анонсував на нараді в Офісі президента в понеділок, 11 січня.
"Міністерство енергетики запропонувало розглянути варіант, коли з 1 лютого ціна буде обмежена на газ для "вразливих" споживачів - на рівні "хаб мінус" з додаванням певної граничної націнки постачальників, причому ціна буде зафіксована на рік. За нашими розрахунками, мова йде про рівень ціни 5356 грн, тобто на 44% менше, ніж середньозважена ціна в січні. Для розуміння, якщо нічого не робити, то потрібно очікувати, що ціна в лютому збільшиться ще майже на 15%", - повідомив Вітренко на своїй сторінці у Facebook.
Ця ціна буде фіксуватися на рік і переглядатися у листопаді на підставі котирувань на біржі.
Водночас Вітренко підкреслив, що в цій пропозиції можуть бути "підводні камені". У тому числі й у плані відносин з МВФ.
"Зараз пропозиція Міністерства енергетики знаходиться на стадії обговорення. Можуть бути "підводні камені", зокрема юридичні обмеження; важливо врахувати всі ризики, зокрема ризик маніпуляцій з боку постачальників; нам треба спокійно пояснити МВФ, що мова йде про адекватні ринкові заходи, а не про відкат назад; бажано ще й залучити міжнародних партнерів для спільного тиску на Газпром та ін. Крім того, ми готові розглянути альтернативні пропозиції", - звернув увагу Вітренко.
Ціни на газ - про що йшлося раніше:
- 11 січня президент України Володимир Зеленський під час енергетичної наради доручив уряду терміново розв'язати питання з тарифами на газ для населення.
- В Україні прокотилася хвиля протестів через підвищення комунальних тарифів.
- З 1 січня в Україні діє нова ціна на газ, яку запропонували постачальники газу в рамках відкриття конкурентного ринку газу.
- Газопостачальні компанії пропонують населенню України в січні купувати газ за ціною від 6,99 до 10,8 грн за кубометр, проте мінімальна ціна вища за ту, яку була у грудні, на 11%, а максимальна - на 20,5%.
- Крім того, з 1 січня в Україні почали діяти нові тарифи на транспортування газу.
- Експерти Мінфіну спрогнозували, що у 2020-2023 році збитки Нафтогазу складуть майже 21,5 млрд гривень. Однією з причин цього стане значне зниження обсягів реалізації блакитного палива всім категоріям споживачів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред