Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Будапештський меморандум містив запевнення безпеки, а не гарантії, які в даному контексті є різними юридичними термінами.
"Є важливе питання гарантій безпеки для України. Станом на зараз єдиним документом, який, як вважається, такі гарантії надавав, є Будапештський меморандум. Ми його взяли за точку відліку. Але сувора правда міжнародної політики полягає в тому, що ніяких гарантій нам Будапештський меморандум не надав", - сказав міністр в інтерв'ю Новому времени.
Кулеба пояснив, чому президент України Володимир Зеленський виніс питання меморандуму на всеукраїнське опитування. Він пояснив, що в меморандумі є запевнення, але не гарантії, а це "два різних юридичних терміни".
"Був Будапештський меморандум, тому він був узятий за точку відліку. Насправді питання (про меморандум, включений в опитування-прим. Ред.) набагато ширше, і це питання про гарантії безпеки як таких, тобто як наша країна будує систему своєї безпеки. І з тих громадян, які взяли участь в опитуванні, переважна більшість підтримала ідею гарантій безпеки", — зазначив Кулеба.
читайте такожКулеба назвав "важливий інструмент" для врегулювання ситуації на Донбасі
Переговори по Донбасу
Президент України Володимир Зеленський 14 жовтня заявив, що він особисто вірить в успіх переговорів з президентом Володимиром Путіним, які можуть завершитися поверненням Криму і Донбасу під політичний контроль Києва.
Глава делегації України в ТКГ по Донбасу Леонід Кравчук вважає, що влада повинна розпочати консультації з країнами-підписантами Будапештського меморандуму, які гарантували повагу територіальної цілісності та суверенітету держави.
Військовий експерт Олег Жданов вважає, що якщо Україні вдасться грамотно вибудувати діалог в новому переговорному форматі – або в рамках Будапештського меморандуму – то Київ зможе повернути як мінімум Донбас.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред