Заборона іноземцям, в тому числі й українцям, володіти земельними ділянками в окупованому Росією Криму - вимушений захід, заявив так званий очільник робочої групи з міжнародно-правових питань при постійному представництві Криму при президентові Росії Олександр Молохов.
"Тут немає нічого дивного. Це поширена міжнародна практика. У всьому світі держави обмежують права іноземців на володіння землею в зоні, прилеглій до держкордону. Заборонено іноземцям також володіти землею сільгосппризначення. Тому смію запевнити, що підстав для паніки немає", - сказав Молохов у коментарі РИА Новости.
За його словами, Крим - це прикордонна територія, тому російська влада має повне право юридично оформити ситуацію, що склалася відповідно до національного законодавства.
"Тепер іноземні громадяни і компанії, в тому числі з України, не можуть володіти землею на позначених указом територіях. Водночас реквізиція або конфіскація вже наявної нерухомості на земельних ділянках іноземним власникам найближчим часом не загрожує, хоча належні їм об'єкти і будуть обмежені в цивільному обороті", - додав Молохов.
Зокрема, за його словами, іноземці не зможуть їх успадковувати або отримувати під час розділу подружньої власності.
Володіння землею у Криму - про що йшлося раніше:
- 20 березня в окупованому Росією Криму набув чинності указ глави Кремля Володимира Путіна про заборону іноземним громадянам володіти землею.
- Путін підписав указ, що забороняє іноземцям володіти земельними ділянками на більшій частині Криму, торік.
- Обмеження діє в 19 з 25 муніципальних утворень Республіки Крим і 12 муніципальних утвореннях Севастополя.
- Під заборону не потрапили Сімферополь, Джанкой, Красноперекопськ, Білогірський, Красногвардійський і Первомайський райони — там поки що володіти землею можуть всі охочі.
- Станом на квітень 2020 року, понад 11 тисяч ділянок, що підпадають під його дію, належали іноземцям, більшість з них українці.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред