Україна намагається скопіювати досвід податкової реформи Польщі, але безуспішно - ЗМІ

1 червня 2021, 13:01оновлено 1 червня 2021, 20:44
134
Податкова реформа країни дуже цікава для інших європейських країн і тих, хто планує подати заявку на членство в ЄС в майбутньому.
Польща, прапор
УНІАН

Прем'єр-міністр Польщі Моравецький планує збільшити податкові надходження, підвищивши податки, зокрема, для фермерів і фрілансерів, а також створити унікальну цифрову податкову систему.

Про це пише європейське видання European Business Review у матеріалі " чи є податкова політика Польщі прикладом для країн, що придивляються до ЄС?".

У той же час, як йдеться в матеріалі, кілька сусідів Польщі включно з Україною намагаються скопіювати цей досвід, хоча і безуспішно, так як у них немає для цього відповідних передумов, пише УНІАН.

відео дня

Як повідомляється, у квітні 2021 року промислове виробництво в Польщі зросло на 44,5% у порівнянні з аналогічним місяцем минулого року. Це дає надію на більш швидке відновлення після пандемії коронавірусу. Водночас, згідно з даними Центрального управління статистики Польщі, промислове виробництво в країні в квітні було на 9,2% менше, ніж у березні. У той же час, в агентстві Eurostat, яке використовує іншу методологію, кажуть, що воно зросло на 16,3% в березні (один з найвищих показників зростання серед 27 країн ЄС). Ці цифри дають передумови для зростання податкового навантаження, йдеться в матеріалі.

Разом з тим, податкова реформа, ініційована прем'єр-міністром Матеушем Моравецьким, дуже цікава для інших європейських країн і тих, хто планує подати заявку на членство в ЄС в майбутньому.

Серед перешкод, які не дозволяють просто "скопіпастити" стратегію, попередні невдачі України, такі як постійні зміни прем'єр-міністрів і масовий відтік працездатного населення за кордон через систему вимагання з боку правоохоронних органів, а також через тиск на малий, середній і великий бізнес. Цей тиск має системний і широкий характер. На жаль, він не зменшився з часів президентства Віктора Януковича, який заохочував цей тиск. За президентів Петра Порошенка та Володимира Зеленського нічого не змінилося.

У такій ситуації нова податкова реформа, яку уряд України збирається втілити, здається незбалансованою і може призвести до кількох проблем у низці регіонів країни, йдеться в матеріалі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти