Євросоюз повинен запровадити санкції проти Росії за порушення прав людини в Криму.
"Ми позитивно оцінюємо рішення ЄС застосувати санкції проти РФ у відповідь на арешт Навального. Я скористався нагодою, щоб підтвердити своєму литовському колезі, моє глибоке переконання, що правозахисний санкційний механізм має бути застосований до порушників прав людини в окупованому Криму", - заявити міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час пресконференції з міністром закордонних справ Литви Габріелюсом Ландсбергісом.
Кулеба також зазначив, що разом з Габріелюсом взяв участь в онлайн-заході міністерської панелі про ситуацію з правами людини в Криму на полях сегменту високого рівня 46 сесії з прав людини.
читайте такожКулеба зізнався, коли Навальний відповість за свої слова про Крим
"Готові обговорити санкції ЄС щодо порушення прав людини в Криму, якщо Україна надасть докази порушення прав людини в Криму і на Донбасі", - додав глава МЗС Литви.
Платформа з деокупації Криму - що потрібно знати
- Кримською платформою називають майданчик для переговорів, спрямованих на деокупацію півострова.
- Президент Володимир Зеленський 22 вересня 2020 року обговорив створення такого переговорного майданчика з високим представником Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелем.
- На початку жовтня глава держави заявив, що Євросоюз готовий приєднатися до нової платформи.
- В Офісі президента повідомляли, що саміт Кримської платформи запланований на 23 серпня 2021-го, і в ньому візьмуть участь лідери іноземних держав.
Анексія Криму
У березні 2014 року в Криму під дулами російських військових пройшов так званий "референдум" про статус півострова, більшість жителів нібито висловилися за приєднання до РФ. Пізніше Росія анексувала Крим. В Україні влада визнали 20 лютого 2014 року датою початку захоплення півострова.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред