Віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков вважає, що не можна карати 200 тисяч осіб, які живуть на територіях тимчасово окупованого Донбасу, за російські паспорти. Однак вони повинні визначитися, громадянами якої країни вони хочуть бути.
Про це заявив Резніков в інтерв'ю виданню Факти.
"Потрібно ухвалити рішення: шановні, після деокупації треба визначитеся, ви громадяни якої країни. Якщо хтось хоче бути громадянином Російської Федерації, о'кей, це твоє рішення, живи собі на здоров'я, тільки ти тепер іноземний громадянин. Або можеш бути особою без громадянства. Отримай, будь ласка, посвідку на проживання, підстави є - у тебе тут майно, ти тут навіть народжений. Але ти не можеш викладати, обирати і бути обраним, працювати державним службовцям, в органах місцевого самоврядування, в правоохоронних органах тощо", - заявив віце-прем'єр.
Резніков також зазначив, що підтримує ідею другого громадянства або статусу "українець за кордоном", щоби ці люди могли голосувати (наприклад, українці в Канаді, Польщі, Ізраїлі, Великій Британії тощо). При цьому є важливе застереження: якщо людина проживає на території держави-агресора, то на неї цей режим не поширюється.
Нагадаємо:
- 24 квітня 2019 року президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок надання російського громадянства жителям непідконтрольних Києву територій Донецької та Луганської областей України. Путін такий крок назвав "чисто гуманітарним" рішенням.
- 9 червня 2020 року заступник голови комітету Держдуми РФ у справах СНД Віктор Водолацький заявив, що близько 800 тисяч жителів Донбасу стануть громадянами Російської Федерації до кінця цього року.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба раніше заявив, що Україна повинна знайти збалансоване рішення для впровадження подвійного громадянства в країні. При цьому, повинні бути винятки для окремих категорій українців, а також держав – зокрема, для Російської Федерації.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред