Екс-прем'єр-міністр України і колишній заступник керівника української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання військового конфлікту на Донбасі Вітольд Фокін розповів, як йому працювалося в ТКГ разом з безпосереднім начальником ‒ Леонідом Кравчуком.
Детально на цю тему колишній чиновник висловився в інтерв'ю порталу Kp.ua. Фокін стверджує, що довго вагався перед тим, як дати згоду на роботу в ТКГ.
"Питання - чи зможу працювати з Кравчуком, не виникало. Був упевнений - зможу. Проте, ми зустрілися і довго обговорювали можливість виконання Мінських угод не на шкоду інтересам України. Дійшли обопільної згоди: така можливість існує, попри труднощі виконання деяких пунктів заходів і слабку аргументацію послідовності їх виконання", – сказав чиновник.
Крім того, Фокін зізнався, що з моменту своєї відставки з поста прем'єра (в далекому 1992-му) і до початку роботи в ТКГ не спілкувався з Кравчуком ‒ з причин морального толку.
"У цьому не було ні потреби, ні інтересу. З Леонідом Макаровичем ми різні люди. Він по-своєму унікальний, на всі випадки життя у нього є свій спосіб маскування, свій ідеологічний камуфляж. Без праці змінюючи свої переконання, він пристосовується до будь-яких обставин заради власного добробуту, а для мене завжди "краще бути, ніж здаватися", - підсумував експрем'єр.
читайте такожКравчук розповів, хто займе місце скандального Фокіна в ТКГ
Участь Вітольда Фокіна в ТКГ по Донбасу - що було раніше:
- Президент України Володимир Зеленський 18 серпня підписав указ про призначення Вітольда Фокіна заступником голови української делегації в ТКГ по Донбасу.
- Пізніше в інтерв'ю Фокін заявив, що особливий статус повинен поширюватися на всі території Донбасу, а амністію потрібно надати всім учасникам збройного конфлікту.
- На засіданні комітету Ради з питань державної влади 29 вересня Фокін сказав, що він не побачив факту війни між Україною і Росією на Донбасі.
- 30 вересня президент Зеленський підписав указ про відставку Фокіна, в якому підкреслив, що політик відійшов від справедливої оцінки ситуації з російсько-українським конфліктом.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред