Україна наразі не може приєднатися до НАТО через низку факторів, серед яких міжнародний порядок денний, протидія таким планам з боку Росії та невідповідність державної військової машини вимогам колективного блоку безпеки. Сьогодні державі слід прагнути до стандартів Північноатлантичного альянсу, заявив в ефірі телеканалу Україна 24 політолог Олег Саакян.
"Чому ми не в НАТО - всім зрозуміло. По-перше, є міжнародна кон'юнктура, яка на сьогодні не сприяє тому, щоб ми були у НАТО. Чому ми не у НАТО вже зараз? Зокрема через те, що Росія цьому протидіяла - у 2008 році Німеччина і Франція чітко і відкрито сказали, що не хочуть сваритися з Росією через нас. І третій момент - за формальними ознаками ми ще далеко не на рівні країн НАТО як військова машина, як рівень достатку, мінімізованості корупції тощо", - вважає експерт.
Крім того, за його словами, гіпотетичне питання Зеленського президенту США Байдену про те, чому Україна досі не входить до Північноатлантичного альянсу, не є коректним. Його потрібно задавати керівництву української держави.читайте такожВ Україні розкрили плани щодо появи авіації НАТО над Кримом
"Ставити питання так некоректно. Ставити питання потрібно нашим керівникам держави, чому за всі ці роки ми не у НАТО, якщо більша частина з них говорила, що ми туди рухаємося – починаючи від Кучми і далі. Навіть за Януковича, коли всі ці процеси саботувалися, проте курс євроатлантичної інтеграції звучав від очільників", - зазначив Саакян.
Також він додав, що станом на даний момент для України важливо, щоб держава дійсно прагнула до інтеграції у Альянс.
"Для нас важливіший рух до НАТО. Поки ми туди йдемо, це означає, що ми тягнемося до цих стандартів. Потрібна нам ефективна армія? Очевидно. Потрібні нормальні спецслужби, безкорупційна система в сфері оборони? Так. Ці питання не задає НАТО, це те, що нам потрібно", - підкреслив Олег Саакян.
Вступ України до НАТО
- У грудні минулого року заступник міністра закордонних справ України Еміне Джепарова заявила, що Київ розраховує приєднатися до НАТО вже у 2030 році.
- Президент України Володимир Зеленський у своєму нещодавньому інтерв'ю американському виданню Axios сказав, що українська держава продовжує перебувати в стані війни з Росією. Тому він хотів би запитати у нового президента США Джо Байдена, чому Україна досі не у НАТО.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що колективний блок безпеки не закриває двері для України, однак Києву слід виконати низку вимог, щоб приєднатися до Альянсу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред