Колишні посли США в Україні висловили спільну думку, що деякі політики хочуть втягнути Київ у внутрішні справи Вашингтона і це може мати в майбутньому негативні наслідки. Заява пов'язана з так званими плівками, оприлюдненими нардепом Андрієм Деркачем, на яких записані розмови між екс-президентом Петром Порошенком і колишнім віце-президентом США Джо Байденом.
"Ми розчаровані зусиллями по втручанню України у внутрішню політику Америки у міру наближення президентських виборів в США в 2020 році. Ці зусилля просувають помилковий і отруйний наратив, щоб послабити відносини між Сполученими Штатами та Україною, і сіяти розкол всередині наших двох країн. Ми рішуче засуджуємо ці зусилля по розділенню наших двох країн і закликаємо посадових осіб обох країн уникати кроків, які тільки підірвуть двосторонні відносини, і відштовхнуть наші країни одну від одної", - сказано в заяві, опублікованій на сайті Атлантичної ради.
За словами дипломатів, успіх України у реформуванні всіх сфер економіки, а також в побудові незалежної, стабільної, демократичної держави - це найкращий аргумент для взаємовигідної співпраці з США. Вони підкреслили, що Вашингтон охоче співпрацювати зі стабільною і безпечною Європою, тому українській владі є до чого прагнути.
читайте такожЕксперт назвав справжню мету "плівок Деркача"Заяву підписали колишні посли США в Україні Роман Попадюк, Стівен Пайфер, Карлос Паскуаль, Джон Гербст, Вільям Тейлор, Джон Теффт і Марі Йованович.
Дипломати вважають, що подібні заяви сприяють поширенню "помилкового і шкідливого наративу", якого немає в реальності, і який веде до "ослаблення відносин між США та Україною, а також розколу між двома країнами".
Нагадаємо, 19 травня позафракційний парламентарій Андрій Деркач у ході своєї прес-конференції оприлюднив аудіозаписи, на яких люди, чиї голоси схожі на голоси п'ятого президента Петра Порошенка, колишнього віце-прем'єра США Джо Байдена і екс-глави Держдепу Джона Керрі, обговорюють внутрішньополітичні питання України. З цих розмов випливає, що американські політики втручалися в справи України і просили Порошенка звільнити генпрокурора Шокіна.
Також в розмовах з п'ятим українським президентом Байден просив націоналізувати ПриватБанк, призначати людей в уряд і вносити зміни в українське законодавство.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред