"Відключення світла у Києві можуть тривати аж до весни": Кличко назвав основну проблему

Зима буде важкою, очікується більше навантаження на енергомережу через холоди. Тому навряд чи вийде відмовитися від відключень світла.
Виталий Кличко, отключение света, свет
Кличко заявив, що відключення світла у Києві можуть тривати аж до весни/ УНІАН

Відключення світла у столиці Україні можуть тривати аж до весни 2023 року. Через холодні температури люди можуть використовувати більше теплонагрівальних приладів, що у свою чергу збільшить навантаження на мережу.

Тому відмовитися від відключень електрики до весни навряд чи вдасться. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в інтерв’ю "РБК-Україна".

"Маємо бути готові до того, що відключення можуть бути до весни. Це пов'язано також з низькими температурами, у багатьох людей стоять теплонагріваючі прилади – у когось теплі підлоги, у когось УФ. Люди в холодний час завжди споживають більше електроенергії̈. Тому йде більше навантаження на енергосистему", – пояснив мер столиці.

У той же час він зазначив, що енергетики намагаються швидше полагодити мережі, щоб можна було перейти на чіткі графіки подачі електроенергії споживачам і щоб не було сюрпризів. Проте не все можна так швидко відновити, адже деяку апаратуру доводиться замовляти на Заході.

"Ми працюємо над цим. Це питання більше до фахівців – до компанії ДТЕК. Деяка апаратура замовлена на Заході, її потрібно виготовити, привезти в Україну і встановити. Тобто це певний процес", – зазначає Кличко.

Відключення світла в Україні

У Forbes розповіли про три сценарії уряду України щодо дій на випадок блекаута. Вони передбачають варіанти дій на випадок, якщо електроживлення зникне на період від 12 годин до 7 діб. Розвиток цих сценаріїв залежить від того, по яких об'єктах будуть бити російські окупанти.

Прем’єрміністр Дмитро Шмигаль розповів, що після ракетного удару 23 листопада станом на 27 листопада в Україні уже вдалося стабілізувати роботу енергосистеми, яка була серйозно пошкоджена. Проте дефіцит електрики ще залишається, зараз він перебуває на рівні 20%.

Раніше українців попередили, що ракетних ударів з боку окупантів можна очікувати будь-якої хвилини, тому потрібно бути максимально готовими до них. Громадянам України назвали 8 основних кроків, які варто зробити, щоб бути готовими до такого повороту подій.

Читайте також:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти